Streda, 22. máj 2024

TakUrčitee Podcast, Ep. 94: Bryan Curtis!

SITA/Rick Scuteri/Invision for Marriott Rewards/AP Images

Prvý TakUrčitee podcast v roku 2021 je špeciálny. Má predznamenať viaceré obsahové zmeny, ktoré pripravujeme. Jednou z nich bude viac angličtiny. Pribudnú články v jayzku, v ktorom ich čítate na zahraničných weboch. Sem-tam sa pokúsime priniesť aj podcast v cuzdej, no verím že dnes už veľmi zrozumiteľnej reči.

Prvý anglicky hovoriaci hosť

Bryan Curtis je americký novinár, ktorý aktuálne pracuje ako editor pre The Ringer. The Ringer je web a sieť podcastov Billa Simmonsa, ktorú takto pred rokom predal Spotify. Som pravidelným čitateľom webstránky a poslucháčom podcastov. Jeden z nich má na starosti práve pán Curtis.

Spolu s kolegom Davidom Schoemakerom vydávajú dvakrát do týždňa The PressBox podcast, v ktorom sa venujú (nielen) športovým médiám v Amerike. Pre mňa je ich podcast zdrojom relevantných informácií, zaujímavých postrehov a názorov a aj výborných hostí.

Povedal som si niekedy minulého roku, že skúsim Bryana osloviť. Súhlasil a tak sme na Silvestra nahrali zhruba pol hodinovú diskusiu.

Šport a médiá v USA

Amerika je zasľúbenou zemou nielen pre športových fanúšikov, ale aj pre novinárov. Bryana som sa pýtal, ako sa zmenil život športovým novinárom v Amerike kvôli pandémii koronavírusu.

Keď sa nehrala žiadna profesionálna liga, športoví fanúšikovia trpeli. Vykúpením bol dokumentárny seriál The Last Dance o Michaelovi Jordanovi. Ako prvý sa vrátil golf, toho som aj ja videl vlani viac, ako kedykoľvek predtým. Bryan mi vysvetlil, že okrem nich sa podarilo televíznu pozornosť získať si aj veľmi čudnej disciplíne.

Cornhole hrá aj hráč NFL Odell Beckham Jr. na obrázku vyššie.

Power ranking športov v Amerike

Na Slovensku sa zaujímame spomedzi športov v Severnej Amerike najmä o hokej a basketbal. My na TakUrčitee celkom určite o americký futbal a ja aj o bejzbol. Nemôžem si pomôcť, roky strávené v USA sa nedajú tak ľahko zabudnúť.

Ako ale v skutočnosti vyzerá rebríček popularity športov v Amerike?

TakUrčitee Podcast, Ep. 94: Bryan Curtis

Celý podcast si môžete vypočuť ako vždy všade tam, kde podcasty sledujete. Na telefóne, v aute, alebo aj na počítači. Bryan nebol posledným anglicky hovoriacim hosťom. Na ďalších už pracujeme.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera