fbpx
štvrtok, 28. januára 2021
Takurčitee podcast Bryan Curtis
SITA/Rick Scuteri/Invision for Marriott Rewards/AP Images
Podcast

TakUrčitee Podcast, Ep. 94: Bryan Curtis!

Prvý TakUrčitee podcast v roku 2021 je špeciálny. Má predznamenať viaceré obsahové zmeny, ktoré pripravujeme. Jednou z nich bude viac angličtiny. Pribudnú články v jayzku, v ktorom ich čítate na zahraničných weboch. Sem-tam sa pokúsime priniesť aj podcast v cuzdej, no verím že dnes už veľmi zrozumiteľnej reči.

Prvý anglicky hovoriaci hosť

Bryan Curtis je americký novinár, ktorý aktuálne pracuje ako editor pre The Ringer. The Ringer je web a sieť podcastov Billa Simmonsa, ktorú takto pred rokom predal Spotify. Som pravidelným čitateľom webstránky a poslucháčom podcastov. Jeden z nich má na starosti práve pán Curtis.

Spolu s kolegom Davidom Schoemakerom vydávajú dvakrát do týždňa The PressBox podcast, v ktorom sa venujú (nielen) športovým médiám v Amerike. Pre mňa je ich podcast zdrojom relevantných informácií, zaujímavých postrehov a názorov a aj výborných hostí.

Povedal som si niekedy minulého roku, že skúsim Bryana osloviť. Súhlasil a tak sme na Silvestra nahrali zhruba pol hodinovú diskusiu.

Šport a médiá v USA

Amerika je zasľúbenou zemou nielen pre športových fanúšikov, ale aj pre novinárov. Bryana som sa pýtal, ako sa zmenil život športovým novinárom v Amerike kvôli pandémii koronavírusu.

Keď sa nehrala žiadna profesionálna liga, športoví fanúšikovia trpeli. Vykúpením bol dokumentárny seriál The Last Dance o Michaelovi Jordanovi. Ako prvý sa vrátil golf, toho som aj ja videl vlani viac, ako kedykoľvek predtým. Bryan mi vysvetlil, že okrem nich sa podarilo televíznu pozornosť získať si aj veľmi čudnej disciplíne.

Cornhole hrá aj hráč NFL Odell Beckham Jr. na obrázku vyššie.

Power ranking športov v Amerike

Na Slovensku sa zaujímame spomedzi športov v Severnej Amerike najmä o hokej a basketbal. My na TakUrčitee celkom určite o americký futbal a ja aj o bejzbol. Nemôžem si pomôcť, roky strávené v USA sa nedajú tak ľahko zabudnúť.

Ako ale v skutočnosti vyzerá rebríček popularity športov v Amerike?

TakUrčitee Podcast, Ep. 94: Bryan Curtis

Celý podcast si môžete vypočuť ako vždy všade tam, kde podcasty sledujete. Na telefóne, v aute, alebo aj na počítači. Bryan nebol posledným anglicky hovoriacim hosťom. Na ďalších už pracujeme.