Pondelok, 22. apríl 2024

Chystá sa perliť. Trnavský kapitán sa pódia nebojí

(pr) (pr) 01.10.2023

V Trnave sa opäť stretnú fanúšikovia športu a kultúry. Talk show Fajront, ktorú uvádzajú v kultúrnom centre Malý Berlín, tentoraz prinesie uvoľnené debaty s vizuálnou umelkyňou Emíliou Rigovou a kapitánom futbalového Spartaka Trnava, Martinom Mikovičom.

Kapitán pozvania neodmieta

Práve opora Bílích andelov je miláčikom novinárov, pretože pozvanie na rozhovor nikdy neodmietne. „Nevyhýbam sa im, aj keď niekedy po prehre nie je príjemné prísť pred kamery. Niektorí futbalisti sa tomu vyhýbajú, tak to zostáva na nás, tých starších. Ale ja sa rozhovorom nebránim, vždy mám čo povedať,“ hovorí s úsmevom preňho typickým Martin Mikovič. 

Pozvanie na Fajront berie ako výzvu. Priznáva, že v podobnej šou ešte nebol, že nemá umelecké sklony, no na pondelkovú účasť v talk show sa už teší. „Som fakt zvedavý, čo si na mňa pripravili. Nejak z toho hádam vykľučkujem,“ hovorí Mikovič. Dodáva, že špeciálnu dovolenku si napriek nabitému programu od kouča Michala Gašparíka pýtať nemusel. „To nebolo treba, večer je väčšinou voľno. Navyše, tréner to už zachytil, takže vie, že už so mnou nemôže počítať,“ priblížil Mikovič.

Organizátori v pozvánke píšu, že spartakovský kapitán síce na ihrisku nepatrí medzi tých najvyšších, čo sa týka veľkosti jeho trnavského srdiečka však majú obavy, či sa zmestí na pódium. „S tou výškou, to je veru pravda. S tým srdiečkom, to už musia posúdiť iní. Som však hrdý na to, že som Trnavčan a že hrám za Spartak, tak asi aj na tom niečo bude,“ hovorí futbalista, ktorý sa objaví na podujatí o ľuďoch „trnavského typu“.

Nebude perliť?

Zaujímavé zábavné vsuvky, ale aj vážne témy, no najmä uvoľnené debaty s hosťami sú súčasťou talk show Fajront. Kto pozná Martina Mikoviča, ten vie, že vo futbalovom prostredí je veľkým zabávačom. Bude to tak aj na Fajronte? „Je to iné v kabíne, iné na verejnosti. V klube robíme všelijaké srandy, v sále asi nebudem toľko perliť, ale na druhej strane, ak príde príležitosť a vy viete akú mám povahu… Viete čo? Určite budem perliť.“ O tom, že nepôjde len o obyčajné čítanie zo životopisu svedčí aj fakt, že osoba moderátora programu bola a stále je spätá s klubom Spartak Trnava. V tomto smere má Mikovič o Andrejovi Zvolenskom jasno: „Zvolo ma pozná, určite na mňa vytiahne niečo, čo ešte nikto nevie.“

No a hoci si Martin Mikovič uvedomuje, že futbalu majú ľudia nielen v Trnave dosť, teší sa na stretnutie – s fanúšikmi aj nefanúšikmi. „Futbalu majú ľudia dosť, ale toto bude niečo iné, uvoľnené, ľudia sa dozvedia niečo nové o mne aj o Emílii. Týmto by som ich chcel pozvať – nemusia prísť kvôli mne, ale nech sa prídu príjemne kultúrne vyžiť, nech prídu na iné myšlienky a trošku sa zabavia.“  

Kapitán Spartaka, s ktorým obhájil Slovnaft Cup a s ktorým hrá aktuálne skupinu Európskej konferenčnej ligy, pozýva aj tých, ktorí nemajú červeno-čírne zmýšľanie. „Nedávno vyšiel o Spartaku seriál zo zákulisia diania v klube. Viacero ľudí mi vravelo, že si ho pozreli, i keď na futbal nechodia a dozvedeli sa vďaka tomu veľa vecí zvnútra aj navonok. Odvtedy nás sledujú. Takže pozývam aj tých, ktorí futbalu až tak neholdujú – môžu sa niečo zaujímavé dozvedieť, určite sa porozprávame aj o niečom netradičnom a novom.“

Talkshow už v pondelok

Talk show Fajront začína v pondelok, 2. októbra o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4 v Trnave. Lístky sú dostupné na webe Malého Berlína v predpredajovej cene 5 eur, alebo za 8 eur v deň podujatia a na mieste.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera