Štvrtok, 23. máj 2024

Druhý Fajront so Zvolom: Do Malého Berlína príde trnavská hokejová mama

Foto: Malý Berlín

Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave sa opäť priblíži športovým fanúšikom. Tentoraz najmä tým, ktorých vášňou je hokej. Moderátor Andrej Zvolenský privíta znovu dvoch hostí – Adrianu Hosťoveckú, známu z hokejových kruhov, a Jakuba Nvotu, ktorého poznajú najmä milovníci divadla.

Hokejová mama

Aj fakt, že talk show si vypýta slovo len deň po majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, možno zaváži vo výbere tém, ktoré sa dostanú do mikrofónu v Malom Berlíne. Hokejová „mama“ Martina Fehérváryho, Maxima Čajkoviča či Adama Ružičku, Adriana Hosťovecká, si z ľadového prostredia odskočí na pódium. Nie na to divadelné, hoci práve na predstavenia druhého hosťa by sa rada pozrela. „V tomto mám nedostatky, ale bola som už párkrát aj v trnavskom divadle. Pre mňa je však hokej istým spôsobom divadlo. Je to predstavenie s nábojom, rýchlosťou, dynamikou,“ vysvetľuje Hosťovecká.

Ani druhému hosťovi, Jakubovi Nvotovi, nie je hokej ľahostajný. Autor športovo ladených inscenácií Malá domov či Štvrtá tretina síce športu nikdy úplne neprepadol, rád však doň prispeje aj inak, ako divadelne. „Jerome Klapka Jerome povedal: „Obdivujem pohyb. Celé hodiny sa naň vydržím dívať.“ Tak ho môžem parafrázovať: Milujem hokej. Celé hodiny sa naň vydržím dívať. Ale nikdy som ho nehral,“ vysvetľuje svoj vzťah s hokejom Jakub Nvota. No a napriek tomu, že ho nehral, aktívne sa na ňom podieľa aspoň z „manažérskej“ pozície. „Aj ja som ťažký intelektuálny hokejový aktér. Tak, ako ďalších 5 miliónov Slovákov, aj ja som špičkový reprezentačný tréner, keď na to príde!“ priznáva Nvota.

Jakub Nvota
Foto: Malý Berlín

Prvá dáma, ktorá zasadne na miesto pre hostí, sa už na pondelkový večer teší. Rozprávanie pred ľuďmi jej vraj problém nerobí. Rovnako ani to, že ďalší hosť je autorom kabaretu Žltý kanárik, venujúcemu sa, okrem iného, aj politike. „Práveže ma to baví. Išla som síce študovať s tým, že chcem byť športová redaktorka, ale robila som politickú žurnalistiku – predsa len bola som vysokoškoláčka, keď u nás prebehla Nežná revolúcia. A tak ma zrazu “vcuclo” do politiky,“ vysvetľuje Hosťovecká a pripúšťa, že ak príde možnosť, v nejakej scénke s touto témou si rada zahrá, i keď to pre ňu bude výzva.

Fajront, talkshow Andreja Zvolenského

Výzvou je táto talk show aj pre Andreja Zvolenského, ktorého môžete poznať aj ako jedného z komentátorov našej futbalovej Fortuna ligy. Okrem spočítania gombíkov na košeli sa hostiteľ Fajrontu chystá aj inak. „Pripravujem sa… najmä poctivou pripravou. Toto nie je futbal, tu nie som až tak doma.“

Andrej-Zvolenský
Foto: Malý Berlín/Soňa Mikulášová

Naopak, pripravovať sa nemusí hostka, ktorej meno možno mnoho napovie aj čitateľom Takurčitee.sk. „Ja som dosť priamočiary človek, čo mi spôsobilo mnoho problémov, ale nerobím vývrtky. Viem čítať medzi riadkami, ale nedokážem byť diplomat. So mnou je to veselé, tak to hádam bude veselé, možno trochu tragikomické a možno aj dramatické,“ prezrádza prvá žena trnavského hokeja, Adriana Hosťovecká.

Na druhé vydanie Fajrontu pozýva aj náš redaktor Ján Janočko. Ten sa na talk show (na ktorú, mimochodom, ešte voľné lístky za zvýhodnenú cenu stále sú) podieľa zo zákulisia. Ak hľadáte tip na pondelkový večer, Fajront s poradovým číslom 2 sa začína od 19:00. Lístky nájdete na webe kultúrneho centra Malý Berlín.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera