Piatok, 17. máj 2024

Málo Teda a málo futbalu. Druhá séria futbalového seriálu nevyťažila sľubný potenciál

Ján Janočko Ján Janočko 11.10.2021
SITA/Television Academy via AP

Druhá séria Teda Lassa je za nami. Fúzatý tréner opäť pripomenul miliónom divákov na celom svete dôvody, pre ktoré milujeme futbal. A že neznalosť ofsajdového pravidla nie je pri záľube v tomto športe najmenšou prekážkou.

Neľahký návrat

Po návrate na jabĺčkovú streamingovú službu to nemal populárny tréner vôbec jednoduché. Prvá sezóna nastavila latku poriadne vysoko a tak sa museli tvorcovia v dvanástich epizódach poriadne snažiť, aby pokračovanie nenudilo a naďalej ladilo diváka na futbalovú vlnu. Našťastie, dostali sme dostatok zaujímavých impulzov, ktoré nás udržali v hre. Nebola to však prechádzka ružovou záhradou, podobne ako sezóna Richmondu.

Kvalita nových dielov Teda Lassa kopírovala výsledky fiktívneho tímu, ktorý kouč trénuje. Počiatočná séria plná remíz bola pre mužstvo snažiace sa o návrat do Premier League sklamaním. Udiala sa na úvod sezóny a práve v tom čase sa rozbiehala aj nová séria. A tiež sa nerozbiehala ktovieako dobre. Už som o tom písal. Z Teda Lassa sa vtedy stal úsmevný seriál, ale bol to len jemný náznak úsmevu, nie ten široký, pri ktorom ukážete aj zuby. Presne na ten sme si zvykli.

Málo Teda

V čom bol problém? Podľa mňa sme mali veľmi málo Teda. Naozaj, seriál stojí a padá na hlavnej postave a tá išla do úzadia. A to je škoda, pretože sa pri prácach na návrate do najvyššej súťaže objavila okolo kouča aj jedna ďalšia, veľmi zaujímavá téma. Áno, hovorím o psychických problémoch a o tom, že nie je hanbou sa s nimi vyrovnávať. Lenže, z tohto tvorcovia akosi nevyťažili všetok potenciál.

Po rozpačitom úvode sa Richmondu začalo dariť a kvalita seriálu začala stúpať. Zaujímavé rozvetvenie vzťahov nenudilo, rovnako ako Roy Kent ako hosť v štúdiu či ako tréner v klube. Jedinou škvrnou pre mňa bola časť, ktorá prišla po veľkej porážke ale… Ono to tak vo futbale býva. Aj minikríza sa prejaví na výsledku, časť o Coachovi Beardovi v nočnom Londýne by som však vynechal. Napriek hladnému Thierymu Henrymu.

Viac futbalu!

Tedovi Lassovi by prospelo viac futbalu. Diania na ihrisku bolo pomenej. Diania v životoch vedľajších postáv zase akosi priveľa. Zaujímavých a vtipných hlášok je však dostatok a dej sa posúva, hoci niekedy trochu pomalšie, ako by sme si priali. Robia sa prestupy, niektoré opory ostali, niektoré sme lepšie spoznali, rovnako tak sme získali zaujímavý náhľad do futbalového klubu. Síce len do fiktívneho, ale zato sympatického. Síce je to náhľad pomerne naivný, ale divák nemusí vedieť úplne všetko.

Tvorcovia si prichystali niekoľko prekvapení, nové postavy (tá pani, čo hrala psychologičku, bola výborná) a za svoju originalitu a humor bol seriál ocenený štyrmi oceneniami EMMY. Možno ich seriál nazbiera viac, potvrdená je 3. séria a záver tej druhej nám napovedal, že sa zrejme bude na čo pozerať. Navyše, tvorcovia už majú práva aj na používanie názvov ozajstných klubov, Ted Lasso teda bude o dosť autentickejší.

Či sa tréner Richmondu naučí ofsajdové pravidlo, to zatiaľ nie je jasné. A hlavne, ako nám aj druhá séria ukázala, nie je to ani dôležité.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera