Štvrtok, 23. máj 2024

Malý Berlín vytiahne Fajront na vzduch. Posledné vydanie pred letom sa uskutoční v trnavskom Cukrovare

Foto: Malý Berlín

Talk show kultúrneho centra Malý Berlín vytiahnu jej tvorcovia na vzduch. Tentoraz sa Fajront vyberie na Sladký majáles v Trnavskom cukrovare. Talk show opäť spojí svet kultúry a športu. Diváci sú na ňu pozvaní už 25. mája od 18.00 h.

Nezvyčajné bude nielen miesto, deň konania aj začiatočný čas. Z oboch táborov prídu ich úspešní predstavitelia – za šport to bude parastrelkyňa, držiteľka šiestich paralympijských (z toho 4 zlatých) medailí a spevák, hudobník, veľký výmyselník a kreatívny jedinec Michal Štofej, ktorého poznáte z kapely Hudba z Marsu. Taktovku nad večerom prevezme futbalom aj Fajrontom ostrieľaný Andrej Zvolenský.

Skvelá paralympionička konečne súhlasila

Veronika Vadovičová sa na Fajronte predstaví po dlhom, niekoľkomesačnom prehováraní a hľadaní toho správneho termínu. „Pri každom pozvaní pozerám okamžite kalendár. Niekoľko z nich som už musela pre neprítomnosť na Slovensku alebo zaneprázdnenosť odmietnuť,“ priznáva jedna z našich nádejí na blížiacich sa Letných paralympijských hrách v Paríži a dodáva: „Teším sa na zaujímavý večer, kde zažijem niečo nové. Dúfam, že sa nemám čoho báť.“

Veronika si skúsi poradiť so súbojom s umelou inteligenciou, s prekladom do východniarčiny, no a nevyhne sa ani záverečnej rozhlasovej scénke. Rovnako tak ju neminú otázky – možno aj tá, aký má vzťah k práci druhého hosťa – teda k hudbe. „Som taký audiofil amatér. Mám rada kvalitnú hudbu. Žánrovo nie som prieberčivá, keďže každá skladba má čo dať svojmu poslucháčovi,“ vysvetľuje Veronika.

Hudba bude z Marsu

Druhý hosť, hudobník a spevák kapely Hudba z Marsu Michal Štofej svoje nadšenie krotí. Pozvanie do Fajrontu ma potešilo aj znepokojilo,“ hovorí muž, ktorý si hneď po Fajronte odbehne na koncert svojej kapely. Stihne vôbec takúto úlohu? „Občas trpím bilokáciou – naposledy sa mi to stalo pri natáčaní cukrovarového videoklipu Sirény. Ten priestor má špeci energiu, tak je možné, že sa mi to stane znova…“ svojsky pozýva Štofo na Fajront.

Hudobník sa postaví pred veľkú výzvu. Nielen preto, že šport nesleduje, hoci práve športovcom často hrá na podujatiach. Mimo športu ho však bavia rôzne iné veci, preto sa na talk show teší – konečne o nich povie svetu viac. „Rád sa smejem a baví ma nechávať poslucháčov v rozpakoch, či to, čo som povedal, som myslel vážne alebo zo srandy. Niekedy to neviem ani ja sám. Talk show mám rád, hlavne keď sa týka hudby,“ objasňuje Štofo, ktorý sa už teší aj na rôzne zapeklité úlohy.

Vstup je zdarma

Najbližšie špeciálne vydanie Fajrontu si nenechajte ujsť v sobotu, 25. mája od 18.00 h v Parku pri kalvárii v rámci Sladkého majálesu v Cukrovare. Vstup na celý program Sladkého majálesu je zdarma.

Foto: Malý Berlín

Organizátori za podporu ďakujú mediálnym partnerom trnavskyhlas.sk, takurčitee.sk, trnava-live.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera