Piatok, 17. máj 2024

Michal Ďuriš a Tono S – futbalovo-rapová kombinácia na Fajronte v Malom Berlíne

FOTO: Lukáš Grinaj

Po mesiaci sa do kultúrneho centra Malý Berlín vracia talk show Fajront. Podujatie spájajúce zdanlivo vzdialené svety kultúry a športu dá tentoraz dokopy dvoch pánov, ktorí síce z Trnavy nepochádzajú, majú k nej však z nejakých dôvodov vrelý vzťah. Najbližší Fajront má výkop v pondelok, 6. mája od 19:00.

Najlepší strelec medzi Andelmi možno zarapuje

V tomto prípade padol výber na futbal a rap. Športový svet zastúpi útočník Spartaka Trnava a bývalý reprezentant Michal Ďuriš. Jeho výber vysvetľuje Andrej Zvolenský, moderátor Fajrontu: „Napriek krátkemu času, ktorý zatiaľ strávil v Trnave, si získal srdcia divákov. Je zosobnením hráča, ktorého si fanúšikovia Spartaka predstavujú v drese svojho klubu.“

Pre Michala Ďuriša, ktorý sa aktívne podieľal napríklad aj na slávnej ére Viktorie Plzeň v Lige majstrov, to nebude prvá skúsenosť s touto talk show. „Fajront som poznal. Dvakrát som ho už navštívil ako divák a užil som si to. Teraz budem na druhej strane, uvidím, čo si na mňa tvorcovia pripravili. Netuším, aké budú otázky, ale už teraz sa na to teším,“ hovorí najlepší strelec Spartaka v aktuálnej sezóne.

Ďurišov vzťah k hudbe je pozitívny a keď sa dozvedel, kto s ním zasadne na pódium, hneď si piesne spoluhosťa napočúval. „Hudbu mám rád, nemám len jeden obľúbený žáner. Poznám nejaké piesne od Tona S, osobne som sa s ním však ešte nestretol, bude to pre mňa česť ho spoznať.“ Máme očakávať aj recitáciu či nebodaj rapovanie od opory trnavského tímu? „Rapovať alebo recitovať? Ani v jednom nie som dobrý. Ale… Uvidíme,“ hovorí so smiechom Michal Ďuriš. Podporiť ho okrem rodiny prídu aj spoluhráči, o futbalovú podporu tak nebude núdza.

pozvánka na fajront s michalom ďurišom
Autor: Lukáš Grešš/Malý Berlín

Tono S – hudobník a futbalista

Druhý hosť je síce zástupcom sveta kultúry, šport mu však tiež nie je cudzí. „Futbal je dôležitou súčasťou môjho života zhruba od desiatich rokov môjho života. Hral som takmer desať rokov za mládežnícke kluby,“ vysvetľuje Tono S a dodáva: „Momentálne už futbal príliš nesledujem, tým pádom som Miša Ďuriša až do tohto poznania nepoznal. Som naňho zvedavý.“

Podobne ako Michal, aj Tono vie, aké to je hrať pred trnavským publikom. Aké to však je na Fajronte? „Musím sa priznať, že Fajront som doteraz nepoznal a keď som dostal pozvanie, tak som nevedel do čoho idem. Pán Janočko (mimochodom, člen redakcie Takurčitee.sk, pozn. red.), ktorý ma oslovil, bol veľmi milý a bol tak presvedčivý, že som mu nevedel povedať nie. Beriem ho ako vystúpenie zo svojej komfortnej zóny. Som zvedavý do čoho idem,“ priznáva raper s civilným menom Anton Suchota.

pozvánka na fajront s michalom ďurišom
Autor: Malý Berlín

Fajront už v pondelok

Či mu túto premiéru uľahčí moderátor večera, to sa ešte uvidí. Andrej Zvolenský je však už pripravený aj na hosťa, na ktorého sa veľmi teší. „V Trnave veľa raperov neprodukujeme a tak si radi privlastňujeme práve Tóna, ktorý u nás študoval. Unikátny prejav a texty ho odlišujú od zvyšku scény, navyše má blízko k futbalu,” objasňuje moderátor, hlásateľ a komentátor.

Fajront s Michalom Ďurišom a Tonom S začína v Malom Berlíne už najbližší pondelok, 6. mája o 19:00. Lístky nájdete v predpredaji na webe kultúrneho centra (www.malyberlin.sk/eventy/fajront-talk-show-so-zvolom-8-michal-duris-tono-s/).

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera