Nedeľa, 26. máj 2024

Naši chlapci v hre FIFA 20

FOTO Sita/AP

Hejteri čo hejtujú hovoria, že je to každý rok to isté. Tí, čo skutočne hrajú hru FIFA vedia, že tomu tak nie je. Žrút času prichádza na trh so svojou okrúhlinou číslo 20 koncom septembra. Vonku je okrem pekného počasia aj hrateľné demo a takisto ratingy hráčov pre populárny mód Ultimate Team (FUT).

Posvietili sme si na našich hráčov, ktorých pre účely hry vytvorili kreatívci v EA Sports v počte 56 kusov. Desať je zlatých (rating 75+), 32 strieborných (65-74) a 14 bronzových (pod 65 v celkovom hodnotení).

Ak správne počítam, v porovnaní s minulým rokom počet Slovákov vzrástol o štyri položky. Máme o jedného zlatého a piatich strieborných viac, k tomu o dvoch bronzových menej. Vo všeobecnosti teda vidíme mierny progres v našich radoch.

Zlatí chlapci

S desiatimi hráčmi máme stále problém zložiť výlučne zlatú zostavu. Navyše, keď sa v pokladnici nachádza jeden brankár, dvaja obrancovia a siedmi záložníci, tak s tým by už mal problém aj kozákovsko-hapalovský hybrid.

Našim najlepším hráčom je… Poprosím fanfáry… Milan Škriniar! Ten sa od jarnej aktualizácie ratingov nikam neposunul, no drží si krásnych 86. Za ním je Marek Hamšík, ktorý (logicky) klesol z 87 na 84.

Okrem zlata, striebra a bronzu FUT rozlišuje ešte vzácnych a bežných hráčov. K tým vzácnym zlatým radíme ešte Juraja Kucku (77) a Miňa Stocha (76).

Výrazne poskočil Martin Dúbravka (zo 77 na 80), hoci sa nezaradil ku vzácnym hráčom. Vzácnosť sa určuje na báze určitej “legendarity” danej osoby, ako aj balansu hráčov v rovnakých tímoch/ligách na zhodnom poste. Ďalšími “všednými” sú Lobotka (79), Škrtel (79), Hrošovský (77), Duda (77) a zlatú generáciu uzatvára Rusnák (76).

Strieborní junáci

Aj medzi striebrom nájdeme pár rarít. Sú nimi napríklad Peter Pekarík (74), Norbert Gyömbér (72), Matúš Kozáčik (72), Lukáš Štetina (72), Roman Procházka (71), Matúš Bero (71), Martin Valjent (71) a Dušan Kuciak (71).

Našim najlepším útočníkom vo FIFA 20 je Adam Zreľák (69). Ďalšími podľa hry menej zaujímavými hráčmi na striebornom podnose (od hora dole) sú Haraslín, Vavro, Pačinda, Kiss, Špalek, Rodák, Bénes, Plach, Hromada, Greguš, Guldan, Ivan, Pich, Putnocký, Sipľak, Mazáň, Niňaj, Peškovič, Mráz, Hancko, Dimun, Košťál, Chudý.

Bronzoví borci

Pár elitárskych hráčov by sa našlo aj v bronze. Všetci majú zhodné hodnotenie 64. Sú nimi Jakub Vojtuš, Adam Jakubech, Christián Herc, Ľubomír Šatka, Marko Maroši, Ľubomír Tupta a Boris Sekulič. Medzi vzácnosti patrí aj Lukáš Hroššo (61).

Ďalej sa dá z bronzových získať ešte Šafranko, Kadlec, Gál-Andrezly, Lesniak, Holúbek a Huk.

Poďme hrať

Na novú hru si musíme počkať ešte nejaké tie dva týždne, no už teraz sa máme na čo tešiť. Mal by pribudnúť staro-nový “FIFA street” mód, kde si budeme môcť zahrať traja na troch na sídlisku medzi popolnicami, prípadne na hádzanárskej palubovke. Zmeny by mali byť citeľné v driblingu, úspešnosti odoberiania lôpt, šprintérskych súbojoch, fyzike letiacej lopty a revolúcia má nastať v priamych a pokutových kopoch.

S hodnoteniami našich hráčov sa nemusíme do bodky stotožniť a vyčítať trénerovi, prečo nestavia Gyömbéra namiesto Hancka, keď je výrazne lepším. S Boženíkom v Žiline rátať nemôžeme, no po zime s Boženíkom niekde inde by to šlo. Je to len hra, ratingy sú prideľované z hľadiska úrovne ligy, ktorú jednotliví hráči hrajú a zároveň sú hráči vybraní len z tých tímov, ktoré sa vo FUT nachádzajú. Koľko by tak mohol dostať Vladko Weiss, ak by sa katarská liga dostala do hry?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera