Streda, 24. júl 2024

Posledný Fajront v roku: Bystrík aj futbalista Boris Juhás z Atletica

Foto: Slovenský zväz malého futbalu

Ako to znie, keď sa spojí hudba s malým futbalom? Môžu tieto svety spolu uhrať remízu? Na to sa pozrie talk-show Fajront v poslednom vydaní v tomto roku. V pondelok 11. decembra od 19:00 vyskočia na pódium spevák Bystrík a reprezentant Slovenska v malom futbale Boris Juhás. Debatu povedie už tradične Andrej Zvolenský.

Šport a kultúra v Trnave

Talk-show kultúrneho centra Malý Berlín si za cieľ opäť kladie netradičné spojenie športu a kultúry. O výbere hostí sa rozrozprával dramaturg a produkčný Ján Janočko. „Malý futbal má v Trnave tradíciu, navyše, Atletico, klub, za ktorý Boris hráva, je známy fanúšikom po celom Slovensku. Bystrík je zas hudobná hviezda, milujú ho Trnavčania aj ľudia zo širokého okolia. Obaja reprezentujú mesto, kraj, ale vlastne aj Slovensko.“

Jeden z hostí, odchovanec trnavského Spartaka Boris Juhás, absolvuje podobný program prvýkrát. „Na talk-show som nikdy nebol, bude to moja premiéra, dúfam, že nie aj derniéra. Čo sa týka rozprávania pred davom ľudí, je to podobné, asi budem nervózny. Predtým možno zavítam na trhy a dám si jedno varené,“ smeje sa reprezentant Slovenska v malom futbale.

Skúsenosti s rozhovormi na verejnosti má – aj z ostatným majstrovstiev sveta v malom futbale. To však ani zďaleka nie je to, čo ho čaká na Fajronte. „Myslím si, že je iné robiť rozhovory po zápase, než takto na pódiu. Predsa len, po výhre je človek v eufórii, celé to trvá len minútku. Mám trému, ale sa aj veľmi teším – aj na atmosféru a na ľudí, ktorých mám rád.“

Boris a Bystrík ešte nevedia, čo všetko ich v pondelok večer čaká. Okrem rozhovorov majú hostia Fajrontu aj spestrenie v podobe netradičných úloh. „Určite preveríme vedomosti našich hostí vo Fajront kvíze, ak všetko pôjde ako má, na záver programu máme nachystané jedno malé vianočné prekvapenie. No a tiež sa pozrieme na zúbok ich umeleckých schopnostiam. Ale viac neprezradím, všetko sa dozviete v pondelok,“ naznačuje detaily zo scenára Ján Janočko.

Posledný Fajront v starom roku

Výber hostí sľubuje zaujímavú atmosféru v publiku. Bystrík, spevák, ktorého koncerty bývajú beznádejne vypredané, vie roztlieskať haly, amfiteátre aj letné festivaly. Rodeného Trnavčana preslávila súťaž Coca-Cola PopStar z roku 2005, v ktorej zvíťazil, vďaka čomu mohol vydať svoj debutový album s názvom Mám, čo som chcel. V roku 2010 reprezentoval Slovensko na Eurovízii a v októbri tohto roka vydal nový autorský album Chceš to nahlas, na ktorom sa nachádza aj jeho ostatný hit Ako ťa mám rád.

Bystrik_foto fajront
Foto: Simona Princová

Kultúrne centrum Malý Berlín teda ponúkne posledné tohtoročné vydanie svojej talk-show. Od marca tohto roka sa na jeho pódiu vystriedalo niekoľko zaujímavých hostí. Fajront spája svet kultúry a športu a postupne si nachádza priaznivcov v Trnave aj v širokom okolí. Jeho myšlienka sa už stihla zakoreniť a stal sa každomesačnou súčasťou kultúrneho centra. „Tento rok sme započali tradíciu uvoľnených debát v Malom Berlíne. Dúfam, že všetci noví fanúšikovia, ktorých sme po tejto ceste nabrali, prídu na posledný Fajront v tomto roku,“ hovorí Ján Janočko.

Ostatné vydanie talk-show Fajront sa pod taktovkou moderátora Andreja „Zvola“ Zvolenského začína v pondelok, 11. decembra o 19:00. Lístky sú dostupné na webe kultúrneho centra Malý Berlín (www.malyberlin.sk) v predpredaji za 5 eur a v deň podujatia na webe a na mieste za 8 eur. Kultúrne centrum Malý Berlín nájdete na Štefánikovej ulici č. 4 v Trnave.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera