Utorok, 23. júl 2024

Prežije najrýchlejší. Seriál Drive to survive vás chytí, aj keď nie ste fanatikom do formuly 1

Gabriel Vass Gabriel Vass 15.04.2021
SITA/Giuseppe Cacace, Pool via AP

Ako obyčajný smrteľník viete Formulu 1 sledovať dvoma spôsobmi. Buď ste priamo na mieste konania pretekov, alebo si sadnete pred televízor. Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Ak ste sa rozhodli vycestovať na okruh, vidíte všetko naživo, cítite vôňu spálených pneumatík a rev motorov doslova prechádza vašim telom. Je však možné, že vám niečo počas pretekov unikne. Ak však sedíte doma v pohodlí obývačky, vidíte kolízie zo všetkých uhlov a spomalene. Ale nie je tam tá pravá atmosféra a adrenalín ako keby to bolo priamo pred vami.

Streamovacia spoločnosť Netflix však prišla s námetom, ako vložiť pridanú hodnotu pre obe skupiny fanúšikov. A tak vznikol viacdielny seriál s názvom Drive to survive. Je to žáner behind-the-scenes, ktorý vás doslova zavedie do zákulisia jednotlivých stajní a na vlastné oči môžete sledovať prácu mechanikov, inžinierov ale aj samotných jazdcov svojho obľúbeného tímu. Všetko, čo ste doteraz o Formule nevedeli, vám tvorcovia seriálu prinášajú doslova na zlatom podnose.

Informácie zo zákulisia

Každá séria Drive to survive má desať epizód a mapuje udalosti predchádzajúceho ročníka. Prvá séria sa odohráva v sezóne 2018. Ak si náhodou pomyslíte, že koho vlastne zaujímajú tri roky staré preteky, ste na obrovskom omyle a prichádzate o veľa užitočných informácií. Okrem toho, úplne prvý diel seriálu je o Danielovi Ricciardovi, a toho pretekára má naozaj rád každý.

Televízny štáb Netflixu je doslova v pätách pretekárov, a divákovi prináša detailné informácie o fungovaní pretekov. Mapuje ich voľný čas, sleduje taktické pokyny počas voľných tréningov, kvalifikácie a samotných pretekov. Toto sa samozrejme nemusí páčiť každému, a tak práva na seriál neposkytli všetky tímy. V prvej sérii sa to týkalo najmä dvoch gigantov, Mercedesu a Ferrari.

Priestor teda dostali ostatné tímy. Samozrejme, nemôžu chýbať momenty ako Hamilton alebo Vettel vyhrávajú preteky, ale zábery z ich stajní v tejto sérii nenájdeme.

Náhľad do súkromia

Začína sa to teda u Daniela Ricciarda, ktorý v tom čase ešte jazdil za RedBull. Prevedie vás jeho domovským okruhom v Melbourne. Môžete spoznať Danielov súkromný život, jeho pretekárske začiatky v motokárach, svedectvá rodičov a mnoho ďalších vecí, ktoré by ste inak nemali šancu vedieť.

V ďalšej časti sa dej presúva do Španielska za Carlosom Sainzom. Je zaujímavé sledovať, ako sa z jeho idolu, Fernanda Alonsa, teraz stáva jeho rival, ktorého musí na trati predbehnúť.

Vyhrať v Monacu je sen každého pretekára. A spôsob akým to dokázal Ricciardo s pokazeným motorom, je niečo, čo sa tak ľahko nevidí.

Spoznáte aj tím Renaultu s jeho svojským šéfom, Cyrilom Abiteboulom, ktorý musí riešiť nespokojnosť RedBullov s motormi francúzskej značky.

V ďalších epizódach sa postupne predstavujú mladíci Gasly a Leclerc, večne dusná atmosféra v stajni Haasu, miliardár Lawrence Stroll, ktorý pretláča svojho syna a zaručuje mu miesto v tíme Force India a mnoho ďalších momentov zo zákulisia Formuly 1.

Seriál Vás chytí za srdce

Nemusíte byť veľkými fanúšikmi Formuly 1, ale ak vás to chytí, tento seriál zhltnete za menej ako tri dni. Na svete je len 20 pretekárov, ktorý si môžu sadnúť do jedného z desiatich monopostov. A vy nemusíte byť jeden z nich, aby ste mohli spoznať zákulisie tohto motoršportu. Postačí vám na to seriál Drive to survive od Netflixu.

Nás po vzhliadnutí tohto seriálu plného akcie a zimomriavkových momentov chytila Formula 1 za srdce neobvyklým spôsobom. Ak aj vás svojou atmosférou osloví kráľovná motoršportu, môžete sa vybrať spolu s CK FutbalTour.sk na preteky po celom svete – stačí si len vybrať z bohatej ponuky zájazdov a vstupeniek TU.

V ďalšej časti si priblížime druhú sériu. Niektorí jazdci zmenia tímy, Ferrari a Mercedes súhlasia s natáčaním seriálu a môžete sa tešiť aj na nezabudnuteľného šéfa Haasu, Günthera Steinera.

Článok vyšiel v spolupráci s portálom FutbalTour.sk.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera