Piatok, 31. máj 2024

Veľká vec v Malom Berlíne. Prvým hosťom novej talkshow Fajront bude tréner Spartaka

(pr) (pr) 22.03.2023
FOTO TASR - Jakub Kotian

Čo majú spoločné športovci s ľuďmi zo sveta kultúry? Stretnú sa po fajronte v trnavskom Malom Berlíne.

Nová talkshow Andreja Zvolenského

Keby nebolo webu Takurčitee, možno by sa nič podobné neudialo. Náš redaktor Ján Janočko pracuje aj v trnavskom kultúrnom centre v Malom Berlíne. Ak sa práve nenachádza v robote, je veľká šanca, že ho stretnete na futbalovom štadióne. To úzko súvisí s tým, že aj pod jeho vedením sa pripravuje novú talkshow s názvom Fajront.

Talkshow Fajront
Zdroj: Malý Berlín

„Nápad na talkshow som mal v hlave už dlho, hádam aj od strednej školy. Teraz pracujem v kultúrnom centre Malý Berlín, kde je k tvorbe nových podujatí najlepší prístup. Všetko začalo do seba zapadať a rysovala sa možnosť, že by sa konečne mohla uskutočniť,“ vysvetľuje Ján Janočko, produkčný, dramaturg, redaktor a občasný hosť našich podcastov v jednom.

Chýbal mu len moderátor. Keďže sám sa na niečo také necítil (i keď na rozhovory pre náš web ho prehovárať netreba), oslovil človeka, ktorého poznal práve z futbalového prostredia. Komentátor, redaktor, ktorý sa venuje Fortuna lige a tiež jeden z hlasov podcastu Bavme sa o lige Andrej “Zvolo” Zvolenský bol jeho voľbou. „Sledoval som jeden z magazínov o našej lige, ktorý Zvolo moderoval a zaujalo ma, ako vedie rozhovor s Marekom Saparom. Držal sa svojich pripravených otázok, ale pohotovo vedel aj zaimprovizovať. Vyzeralo to uvoľnene a bolo to aj vtipné. Podobne poznám Zvola aj z novinárskej tribúny, keď mu občas ponad rameno pozerám do monitora, na opakované zábery“ ozrejmuje svoju voľbu moderátora.

„Najprv som bol zaskočený, ale s odstupom času sa na to už teším,“ spomína na prvé rozhovory o vznikajúcom projekte Andrej Zvolenský. Dodáva, že na niečo také v minulosti ani nepomyslel: „Nikdy som nad tým, že by som mal vlastnú talkshow, neuvažoval. Keď však prišiel návrh, začal som premýšľať nad tým, že by to mohlo byť fajn.“ Dodáva, že jedinú podobnú skúsenosť má ešte z posledného ročníka strednej školy – keď moderoval vlastnú stužkovú.

Foto: Lukáš Grinaj, Malý Berlín

Obrázok 5 z 5

Foto: Lukáš Grinaj, Malý Berlín

Prvý hosť? Tréner Spartaka

Zámerom je do talkshow s názvom Fajront pozývať vždy aspoň jedného hosťa z oblasti športu. Prvým bude Michal Gašparík, tréner trnavského Spartaka. „Išiel som na istotu, najmä na základe nášho rozhovoru pre Takurčitee. Michal je predstaviteľ mladej generácie trénerov, ktorí nemajú problém verejne rozprávať a ktorí sú vďačnými respondentmi. Do každej odpovede pridajú niečo zaujímavé a nové a rozumejú tomu, že novinári a redaktori sú ich partnermi v rozhovore a nie nepriateľmi. Verím, že na Fajronte Michal prezradí aj nefutbalové veci, o ktorých sme doteraz nepočuli,“ hovorí o prvom hosťovi Ján Janočko. 

Druhým hosťom bude hudobník, pesničkár Graeme Mark Donaldson. Pochádza zo Severného Írska, už dlho je však Trnavčanom. Práve na Malý Rím, ako sa Trnave hovorí, je Fajront zameraný. „Do každej časti si budeme pozývať hostí súvisiacich s Trnavou. Nemusia byť rodákmi, môže ísť aj o ľudí, ktorí v meste pracujú, študujú, podnikajú, boli tu na vojne… Jednoducho sa ich život nejako preťal s Malým Rímom,” hovorí Ján Janočko, ktorý občas hosťuje aj v Pondelkových Trénerovinách. „Chceme sa zamerať na kultúru a športu a nejako ich prepojiť, pretože si myslíme, že Trnava je mesto kultúry, ale aj športu,“ dodáva. Kto bude hosťom ďalšieho Fajrontu neprezradil, vraj však pôjde o niekoho, koho sme na webe už predstavili.

Zdroj: Malý Berlín

Bez ohľadu na hostí, jednu pozvánku so smiechom posúva moderátor Andrej Zvolenský: „Čo dodať? Nech ľudia prídu, určite budeme očarujúci a úžasní.”

Na prvé vydanie pozýva aj redakcia Takurčitee.sk. Uskutoční sa vo veľmi umne vybranom termíne, 27. marca o 19:00, teda v čase reprezentačnej pauzy. Lístky kúpite za zvýhodnenú cenu v predpredaji na webe Malého Berlína

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera