Pondelok, 22. júl 2024

Od začiatku roka pribudlo päť nových milionárov

(pr) (pr) 04.08.2020
Ilustračné foto: SITA/Martin Medňanský

Prvý polrok 2020 bol v mnohých ohľadoch viac než náročný a zložitý. I napriek tomu sa na viacerých Slovákov usmialo šťastie. Štátna lotériová spoločnosť TIPOS od začiatku roka vyplatila na výhrach z číselných lotérií a žrebov sumu vyššiu ako 90 miliónov eur.

Viac ako 100 šťastlivcov si dokonca pripísalo na účet potešujúcu finančnú výhru od 10 000 eur až po takmer 9 miliónov eur. Piati z nich sa k tomu dostali aj do „klubu“ milionárov.

Posilnená základňa v online

Nástup tohto kalendárneho roka, v oblasti číselných výhier a žrebov spoločnosti TIPOS, sa začal optimisticky. Za prvých desať týždňov tohto roka bol zaznamenaný medziročný nárast tipovania v lotériách.

Zatvorenie väčšiny kamenných prevádzok a situácia počas korona pandémie sa odrazili v takmer úplnom zastavení predaja žrebov a opatrnosť ľudí sa ukázala aj v tipovaní číselných lotérií. Pružne sme zareagovali a presunuli sme zábavu do online priestoru, kde sme aj vďaka novým technológiám posilnili hráčsku základňu. Postupným uvoľňovaním opatrení sme aktívne podporili predaj a investovali do kampaní, ktoré tiež pomohli vrátiť späť hráčsky „offline“ apetít Slovákov,“ hovorí Marek Kaňka, generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS.

Miliónové výhry

Za sedem mesiacov vyplatil TIPOS už viac ako 90 mil. eur na výhrach v žreboch a číselných lotériách. Z toho výhry v číselných lotériách dosiahli 71,2 mil. eur. Hneď v januári padol jackpot v hre Euromilióny vo výške skoro 9 mil. eur a urobil radosť výhercovi z Bratislavského kraja.

Nemenej potešili výhry z hry LOTO – celkovo tvorili takmer 19 mil. eur, z toho takmer 6 mil. eur pripadlo na výhru pre hráča, ktorý si vo februári stavil na svoje čísla prostredníctvom internetu Začiatkom júla v hre LOTO odštartoval viac než krásne leto tipujúci z Bratislavského kraja, a to sumou skoro 1,5 mil. eur. Do hry pritom vložil len 15 eur. Apríl bol zas v znamení hry Eurojackpot,v horizonte jedného týždňa totiž padli dve výhry v druhom výhernom poradí – 7,3 mil. eur získal hráč tipujúci v Banskobystrickom kraji a 5,2 mil. eur vyhral hráč so stávkou uzatvorenou v Prešovskom kraji.

Aj okamžité výhry

Pre fanúšikov okamžitých výhier má TIPOS v ponuke široké portfólio žrebov. Od začiatku roka vyplatil TIPOS takmer 5 miliónov výhier prostredníctvom žrebov, z ktorých si výhercovia zotreli krásnu sumu – dokopy v hodnote viac ako 21,4 mil. eur. Dokonca 204 Slovákov potešili žreby s výhrami vo výške niekoľkých tisíc až stotisíc eur. Medzi tých najúspešnejších patrili kupujúci žrebov z Nitrianskeho, Prešovského a Žilinského kraja.

Tipos v júni uviedol na trh žreb Vysoká hra, ktorým prvýkrát vstúpil do segmentu prémiových žrebov s vysokou výhrou. Táto novinka vyvolala za prvé dva mesiace neočakávane vysoký záujem, ktorý nás utvrdil v dobre zvolenej stratégií. V nej budeme určite pokračovať,“ uvádza Marek Kaňka.

Tipovanie v číselných lotériách a stieranie žrebov patrí medzi zábavy Slovákov už niekoľko desaťročí, pri žreboch dokonca viac ako storočie.[2] „To, že šťastie sa naozaj môže usmiať na každého hráča hovoria aj spomínané štatistiky. Ešte väčšiu atraktivitu a vyššie možnosti výhier by mohli priniesť nielen prémiové žreby, z ktorých prvý sme uviedli v júni do predaja, ale tiež plánované investície do online platforiem a posilnenie predajných sietí,“ dodáva na záver Marek Kaňka.

Vedeli ste, že…

• Takmer polovica hráčov sa pri uzatváraní stávok v číselných lotériách spolieha na náhodné číselné kombinácie?
• Čísla „1,2,3,4,5,6“ podávajú Slováci priemerne 236x na jedno žrebovanie, zatiaľ čo čísla „44,45,46,47,48,49“ iba 43x?
• V hre LOTO je pravdepodobnosť vyžrebovania každého zo 49 čísel rovnaká, o trošinku častejšie však padajú čísla 6 a 36?
• V hre Eurojackpot padajú štatisticky častejšie čísla 16, 20, 35 a 49, menej často čísla 27, 37 a 48?
• V hre LOTO je šťastie na výhru rovnomerne rozložené, ak podáte tiket v ktorýkoľvek deň v týždni?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera