Sobota, 25. máj 2024

Šanca pre mladé talenty

(pr) (pr) 24.02.2021
FOTO TASR - Pavel Neubauer

Poznáte vo svojom okolí nadaných mladých vedcov, umelcov prípadne športovcov? Teraz majú šancu získať financie na ďalší rozvoj svojho talentu.

Talenty Novej Európy

Grantový program Talenty Novej Európy (TNE) otvoril už v poradí 14. výzvu určenú pre deti a mladých ľudí s výrazným talentom vo veku od 8 do 25 rokov, ktorí chcú napredovať až na profesionálnu úroveň. Môžu získať finančnú podporu napríklad na zakúpenie vedeckého vybavenia, hudobného nástroja, športového výstroja, či na účasť na súťažiach, workshopoch a kurzoch. Napriek náročnej dobe SlovnaftStredoeurópska nadácia – Középeurópai Alapítvány naďalej pokračujú v podpore nádejných talentov, aby pomohli ich rodinám pokryť časť nákladov na rozvoj nadania ich detí. 

Investíciou do rozvoja mladých ľudí im pomáhame priblížiť sa k ich vytúženému cieľu. Sme radi, že Slovnaft môže zároveň podporovať budúcnosť mládeže našej krajiny,“ povedal Anton Molnár, hovorca a riaditeľ Komunikácie spoločnosti Slovnaft. 

Hektor Kapustík a mnohí ďalší

Medzi úspešných finalistov minulých ročníkov programu TNE patrí napríklad mladý skokan na lyžiach Hektor Kapustík, ktorého snom je reprezentovať Slovensko na olympijských hrách v roku 2026.

Ďalším výrazným talentom je aj Kristína Uličná. K výskumu rakoviny smerovala už od strednej školy, čo ju doviedlo až na pozíciu delegátky na Mládežníckom Valnom Zhromaždení OSN v New Yorku.

Výnimočným talentom na jazzovej scéne je Nikola Bankov, ktorý študuje na Kráľovskej akadémii hudby v Dánsku. Za svoj medzinárodne uznávaný album „Bright Future“ získal prestížnu cenu Danish Music Awards.  

Prihláste sa

Slovnaft a Stredoeurópska nadácia podporili doteraz cez grantový program Talenty Novej Európy 418 mladých talentov sumou takmer 845 000 eur. V aktuálnom ročníku sa môžu mladé talenty prihlásiť do 7. marca.

Viac o programe a pravidlách k jednotlivým kategóriám spolu s prihláškou nájdete na webovej stránke tne.sk.

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera