Sobota, 25. máj 2024

Obhajca po koronavíruse len hľadá formu. Favoritmi začínajúcej Premier league šípkárov sú iní traja borci

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 04.04.2021
SITA/Steven Paston/PA Wire

Prvú štvrtinu roka máme za sebou a naplno sa rozbehla už aj šípkarska sezóna. Žiaľ, rovnako ako pred rokom, ani teraz nemáme najlepšie správy. Všetky zápasy sa odohrajú za zatvorenými dverami v Milton Keynes a na pravú šípkarsku atmosféru si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Pandémia ale, konečne, pomaly utícha a snáď to teda bude už v lete. Premier League čiastočne opäť utrpí, ale kvalita hry bude stále na najvyššej úrovní. Od pondelka až do 9.apríla nás čaká prvý blok 25 zápasov v piatich večeroch.  

Skúsení borci aj nováčikovia

Do šípkarskej Premier League sa každý rok dostanú len tí najlepší. Po troch rokoch sa PDC vracia k starému formátu. Už viac žiadni vyzývatelia, ale desiati stáli hráči. Nie každý progres je dobrý a robiť z Premier League (čiastočne) exhibíciu nebol najlepší nápad.

Medzi elitnou desiatkou máme skúsených borcov. Päťnásobný víťaz Michael van Gerwen, svetová jednotka Gerwyn Price, bývalí majstri sveta Cross, Wright a Anderson. Titul ale obhajuje trojnásobný majster sveta (už dnes neexistujúcej organizácie) BDO, Glen Durrant. Medzi desiatkou uvidíme aj minuloročného finalistu Aspinalla. Nováčikmi sú De Sousa, Van den Bergh a Clayton.

Forma bude rozhodujúca

V šípkarskom svete sa vytvorila pomerne jasná TOP trojka. Michael van Gerwen, dlhoročná svetová jednotka, je dnes „len“ svetovou trojkou. Tesne pred ním je Škót Peter Wright a po víťazstve na posledných majstrovstvách sveta je svetovou jednotkou Gerwyn Price.

V Premier League neuvidíme Jamesa Wadea, ktorý je dnes už svetovou štvorkou, no veľký úspech v minulom roku mu chýbal. Keďže bol po MS mimo TOP4, PDC ho do exkluzívnej desiatky nezaradila.

V úplne najlepšej forme však nie je ani chýbajúci Wade, ani minuloroční finalisti. Jonny Clayton dostal miestenku ako posledný (po výhre na Masters). Stihol už ale vyhrať aj dva ďalšie turnaje a v kľúčovej kombinácii výška priemeru/zatváranie je tento rok zatiaľ najlepší.

Obhajca titulu v problémoch

Na opačnom konci spomedzi borcov Premier League je, paradoxne, obhajca titulu.

Glen Durrant na jeseň prekonal koronavírus a zatiaľ márne hľadá TOP formu, ktorú mal predtým. V zatváraní má v priemere veľmi vysoké číslo i tento rok, obrovským problém ale je jeho priemer len tesne nad 90 bodov, čo je na hráča najvyššej úrovne naozaj slabé. Práve Glen, ale aj Aspinall či dvojnásobný víťaz PL Anderson, majú zatiaľ slabšiu formu a budú mať čo robiť, aby nevypadli hneď po deviatich zápasoch, kedy budú eliminovaní poslední dvaja hráči.

Cieľom je byť v TOP4 po poslednom, šestnástom kole a dostať sa do finálovej play-off, ktorá je na programe 28.mája.

Prvé kolo a kompletný program

V prvom kole uvidíme opakované minuloročné finále (Aspinall vs. Durrant), súboj bývalého majstra sveta proti šípkarskemu „The Special One“ (Cross vs. De Sousa), škótsko-waleský duel (Wright vs. Clayton), zápas dvoch veľkých rivalov a majstrov sveta (Price vs. Anderson) a holandsko-belgickú „bitku“ (Van Gerwen vs. Van den Bergh).

Kompletný program prvých kôl nájdete tu.

Aktualizované, pondelok 5. apríla: Gerwyn Price bol pozitívne testovaný na Covid-19 a v tohtoročnej Premier League bude nahradený Jamesom Wadeom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera