Sobota, 25. máj 2024

Päť otázok pred druhou štvrtinou prvej fázy Premier League Darts

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 19.04.2021
SITA/Steven Paston/PA Wire

Druhá štvrtina Premier League je tu! Po tej prvej je na čele fantastický Jonny Clayton. Rozdiely medzi hráčmi sú ale minimálne a každý ďalší zápas bude o to viac dôležitý.

Nasledujúce štyri dni nám ukončia prvú fázu a dajú definitívnu odpoveď na to, s ktorými dvoma šípkarmi sa pre tento rok v Premier League rozlúčime. Kompletný program ďalších kôl nájdete tu.

Skončí Glen Durrant bez bodu beznádejne posledný?

Po piatich kolách je Glen beznádejne posledný. Na konte nemá ani bod a pri jeho mene svieti hrozivé skóre 11:36. Proti žiadnemu doterajšiemu súperovi nezískal viac ako tri legy a proti Dimitrimu dokonca dostal nepopulárneho „šípkarskeho kanára“.

To by nebola taká tragédia, to sa v minulosti stalo viacerým hráčom. Zatiaľ nikto, ale neostal po deviatich kolách bez bodu. Najhorším v tejto štatistike je zatiaľ Gerwyn Price (2018 – zisk dvoch bodov za dve remízy). Na ňom to stopu ale nezanechalo, dnes je svetovou jednotkou a čerstvým majstrom sveta. Žiaľ, kvôli pozitívnemu testu na Covid-19 tu waleský borec chýba. Obhajca víťazstva Glen je po prekonanom Covide už vyše polroka úplne mimo formu. Veríme, že po „Judgement Night“ neostane s nulou na bodovom konte.

Ako si s obrovským tlakom poradí Jonny Clayton?

Budem sa opakovať, ale Jonny Clayton hrá famózne a je radosť sa na jeho hru pozerať. Len to tam tak „sype“ a v prvej štvrtine sa dokonca postaral aj o jeden z dvoch perfektných 9-šípkových legov. Jonny je pritom stále „len“ svetová 18ka. V PL je zatiaľ zaslúžene na prvom mieste. Dnes večer ho vyzve Van den Bergh. Ďalšia veľká výzva. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako si ešte nie tak dávno nenápadný Walesan poradí s obrovským tlakom na jeho pleciach.

Vypadne Van Gerwen po druhý-krát po sebe pred finálovým play-off?

O tomto sa definitívne po druhej štvrtine nerozhodne, ale veľa nám napovie. Dlhoročná svetová jednotka z Holandska vyhrala základnú časť Premier League sedem-krát po sebe. Minulý rok sa ale van Gerwenovi veľmi nedarilo a skončil pred bránami finále len na šiestom mieste. Dominancia Michaela van Gerwena sa pomaly, ale isto, stráca. Po posledných MS prišiel o post svetovej jednotky a vyhráva menej turnajov. Konkurencia nespí a s pribúdajúcim vekom a starosťami to už ľahšie nebude. Tento ročník je zatiaľ obrovsky vyrovnaný. Sedem bodov má na čele Clayton, po šesť bodov majú ďalší štyria hráči. Van Gerwen má skóre +5, rovnako ako Van den Bergh a Aspinall. V ostatných jedenástich kolách môže rozhodovať každý detail.

Ktorí dvaja hráči budú vo štvrtok z hry von?

Premier League je rozdelená na dve fázy, pričom v tej druhej si zahrá už len osem hráčov. Poslední dvaja sa po „Judgement Night“ s Premier League pre tento rok rozlúčia, rozhodne sa už tento štvrtok. Budú to samozrejme tí, ktorí sa umiestnia v ligovej tabuľke na posledných dvoch miestach. Na 99% je z hry von Glen Durrant, ktorý nemá ani bod a je jasne v najhoršej forme. Kto ale skončí deviaty? Kandidátov je viacero. De Sousa má body štyri, no zároveň veľmi solídne štatistiky a podľa mňa sa z tejto „šlamastiky“ dostane. Nahnuté to má aj Wade, Cross a Anderson. Ak si mám tipnúť, „čierneho Petra“ dávam do rúk Wadea.

Uvidíme 9-šípkový „hattrick“?

Nebýva zvykom, aby sme za päť hracích dní videli dva perfektné 9-šípkové legy. Tí, ktorí prvú štvrtinu zápasov poctivo sledovali a neodbehli v zlej chvíli na záchod (ehm, ako ja), si šípkovú parádu vychutnali hneď dva-krát. O jednu sa postaral Jonny Clayton, o tu druhú nevyspytateľný Portugalčan DeSousa. 9-šípková paráda je oku lahodiaca najmä v prítomností divákov. Na tých si, snáď už len pár mesiacov, budeme ešte musieť počkať. Aj bez divákov to ale stále svoje čaro má.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera