Utorok, 27. február 2024

Portugalčana označujú “Special one” a jeho fanúšikom je aj Mourinho. Dnes môže vyhrať Premier league

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 28.05.2021
SITA/Mark Kerton/PA Wire

Športu zdar a šípkam zvlášť! Celé Slovensko v týchto dňoch drží palce mladému hokejovému výberu na šialených majstrovstvách sveta, kde to je jedno obrovské prekvapenie za druhým. Aj v šípkarskom svete sa dejú veci. Po šestnástich kolách sa skončila základná časť šípkarskej Premier League, už nás čaká len večerné vyvrcholenie v podobe dvoch semifinále a veľkého finále. Dvaja zo štyroch účastníkov sú debutanti, ktorí potvrdili nesporné kvality a skvelú formu.

Von z hry obaja Škóti i mladý Belgičan

PL je tento rok opäť trochu iná. Ešte pred prvým kolom nám z hry vypadol čerstvý majster sveta a svetová jednotka, Gerwyn Price. Walesky búrlivák mal, žiaľ, pozitívny test na Covid a keďže sa tento rok hralo v štyroch veľkých blokoch, Price sa musel zmieriť s tohtoročnou neúčasťou a stratou nemalej časti peňazí. Po deviatich kolách sa s PL lúčili vypadávajúci Rob Cross a Glen Durrant, ktorí sa s formou posledné mesiace nekamarátia. Po ďalších siedmich kolách sa s tohtoročnou PL rozlúčili ďalší štyria hráči. Jedným z nich je tancujúci a pravidelne sústredený Dimitri Van den Bergh. Vypadol aj James Wade, ktorý hral viac než solídne, no na najlepších to nestačilo. Von z hry sú aj bývalí škótski majstri sveta – Peter Wright a Gary Anderson. Peter ešte stihol baviť divákov, ktorí sa v menšom počte dostali k lístkom na posledný štvrtý blok v Milton Keynes. Jeho forma šla prudko hore, no na TOP4 to už nevydalo. Gary mal skvelú tretiu štvrtinu, no po dlhej pauze ťahal za kratší koniec. 

Už sú preč časy, keď šípkam suverénne dominovali Angličania a sem-tam ich na najvyšších pozíciách doplnil nejaký Holanďan či Škót. Medzi najlepších štyroch sa tento rok dostal Holanďan Michael van Gerwen, Angličan Nathan Aspinall, Portugalčan Jose de Sousa a Walesan Jonny Clayton. Poslední dvaja menovaní sú zároveň debutantmi v PL. O posledné miestenku v play-off si to v úplne poslednom zápase rozdali Van den Bergh a Clayton. Walesanovi stačila remíza, zápas napokon po skvelom výkone vyhral a získal aj ocenenie „výkon večera“.

„Šalený Special One“ De Sousa

Portugalec De Sousa minulý rok vyhral prestížny šípkarsky Grand Slam a dobre si po veľkej výhre pre Portugalsko pokecal aj s futbalovým „Special One“, Josem Mourinhom. Dnes je ale zrejmé, že to nebolo „len“ o skvelej forme na jednom turnaji. De Sousa predvádza neuveriteľné veci už niekoľko mesiacov po sebe a o bláznivý moment sa nám postaral aj vo svojom poslednom skupinovom zápase tohtoročnej PL. Málokedy vidíme i na exhibícii zahrať trikrát double 20. Portugalský šampión to dokonca dokázal v ostrom zápase, kde nejde len o pobavenie divákov. Komentátor Wayne Mardle doslova stratil hlas. De Sousa je právom favoritom číslo dva. Hneď za van Gerwenom, trojnásobným majstrom sveta.

Uvidíme nového šampióna?

Šance na nového víťaza PL sú vysoké. Van Gerwen vyhral základnú časť a má najväčšie šance vyhrať PL po šiestykrát v kariére. Rozdiely medzi hráčmi sú však veľmi malé. Holandský borec sa v semifinále stretne s Claytonom. V druhom semifinále na seba narazia minuloročný vicemajster, Nathan Aspinall a už neraz spomínaný De Sousa. Portugalec vyhral vo včerajšej „generálke“ 8:3. Osobne si prajem finále Clayton vs. De Sousa a nech vyhrá ten najlepší!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera