Štvrtok, 22. február 2024

Švajčiarky získali zlaté medaily na MS v curlingu v Kanade

TASR TASR 10.05.2021

Reprezentantky Švajčiarska sa stali majsterkami sveta v curlingu. Vo finále svetového šampionátu v Calgary zdolali hráčky Ruskej curlingovej federácie 4:2. Potvrdili tak pozíciu víťaza základnej časti turnaja. Bronz získali hráčky USA, ktoré zdolali Švédsko 9:5.
      
Na ZOH 2022 v Pekingu sa kvalifikovalo prvých šesť družstiev, okrem semifinalistov aj Dánsko a Kanada. Ďalšie tri miestenky sa budú dať získať na decembrovom kvalifikačnom turnaji. Účasť na curligovom turnaji žien v Pekingu má istú aj organizátor hier Čína.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera