Štvrtok, 23. máj 2024

Ani si neťuknú. Wimbledon kvôli vojne nepustí na turnaj Rusov ani Bielorusov

LONDÝN – Organizátori tradičného tenisového turnaja vo Wimbledone dnes oznámili, že na aktuálny ročník grandslamového turnaja nebudú akceptovať prihlášky tenistov z Ruska ani Bieloruska. Dôvodom je vojna na Ukrajine.

Kvôli významu turnaja v Anglicku a na svete je našou zodpovednosťou zúčastniť sa snáh vlády, priemyslu, športových a umeleckých inštitúcií na obmedzení globálneho vplyvu Ruska pomocou najúčinnejších nástrojov, ktoré sú k dispozícii. Počas nespravodlivej a bezprecedentnej vojenskej agresie by nebolo akceptovateľné poskytnúť ruskému vládnemu režimu benefity z účasti ruských a bieloruských hráčov na turnaji,” odôvodnili v uverejnenom dokumente.

Situácia sa dotkne viacerých špičkových hráčov a hráčok. Vo Wimbledone sa tak nepredstaví mužská svetová dvojka rebríčka ATP Daniil Medvedev, ani osmička Andrej Rublev. Bieloruska Aryna Sabalenková je štvrtou v aktuálnom rebríčku WTA, Anastasia Pavlyuchenková je najvyššou Ruskou, na pätnástom mieste.

Zdroj: Wimbledon.com

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera