Nedeľa, 19. máj 2024

Bilbau hrozí, že príde o EURO 2020

TASR TASR 08.04.2021

Španielskemu Bilbau reálne hrozí, že príde o právo hostiť zápasy futbalových majstrovstiev Európy. Snaha dostať na štadión divákov totiž narazila na podmienky miestnych úradov, ktoré podmieňujú otvorenie tribún aspoň 60-percentnou zaočkovanosťou obyvateľstva v regióne i na celoštátnej úrovni a tým, že kapacity na jednotkách intenzívnej starostlivosti nesmú byť zaplnené na viac ako dve percentá. V Bilbau sa má 23. júna predstaviť aj Slovensko.

UEFA zvažuje revíziu dejísk podľa možnosti otvorenia štadiónov. Do úvahy prichádza aj to, že tie, ktoré nedokážu garantovať účasť divákov, prídu o organizačné práva. Kráľovská španielska futbalová federácia (RFEF) síce avizovala, že štadión San Mames v Bilbau sa môže zaplniť do štvrtiny svojej 53-tisícovej kapacity, podmienky regionálnej samosprávy však zrejme nedokáže splniť. Informovala agentúra AP. (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera