Sobota, 18. máj 2024

Bývalého trénera Dinama Záhreb Mamiča zatkli v Bosne

TASR TASR 19.05.2021

Bývalého trénera futbalového klubu Dinamo Záhreb Zorana Mamiča zatkla v stredu polícia v bosnianskom meste Medžugorie.Stalo sa tak na základe zatykača Interpolu, o ktorý požiadalo Chorvátsko po tom, čo bol Mamič právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške takmer päť rokov za korupciu, a minulú stredu mal nastúpiť na výkon trestu,” informuje agentúra dpa.
      
Verdikt vyniesol Najvyšší súd v hlavnom meste Chorvátska už v marci. Mamič následne ukončil svoje pôsobenie v Diname a ušiel do Bosny. Podľa súdu spôsobil podvodmi pri prestupoch hráčov a daňovými únikmi škodu vo výške 15,3 milióna eur. V rovnakej veci bol odsúdený aj jeho brat Zdravko, ktorý tiež ušiel do susednej Bosny.
      
Obaja bratia vinu odmietajú. Ako občania Bosny a Hercegoviny nepodliehajú automatickému vydaniu do Chorvátska, v tejto veci musí rozhodnúť súd v Sarajeve.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera