Sobota, 25. máj 2024

Bývalý brankár Luongo bude generálnym manažérom Kanady, asistentom Doan

TASR TASR 21.04.2021

Generálnym manažérom kanadského tímu na hokejových MS v Lotyšsku (21. mája – 6. júna) bude bývalý brankár Roberto Luongo. V pozícii jeho asistentov budú ďalší bývalý hráč NHL Shane Doan a viceprezident reprezentačných tímov Kanady Scott Salmond.
      
Pre 42-ročného Luonga, ktorý kariéru ukončil po sezóne 2018/2019, pôjde o prvú funkcionársku skúsenosť s reprezentačným tímom. Od ukončenia brankárskej kariéry pôsobí ako asistent generálneho manažéra v klube Florida Panthers. Vedenie kanadského hokeja s ním počíta aj pre ZOH 2022 v Pekingu. Luongo bude spoločne s Ronom Francisom, Kenom Hollandom a Donom Sweeneym asistentom generálneho manažéra Douga Armstronga.
      
Doan už pri kanadskom tíme pôsobil ako konzultant počas MS 2019 na Slovensku a v sezóne 2019/2020 bol asistent generálneho manažéra na Spenglerovom pohári.
      
Kanaďania sa na MS predstavia v základnej B-skupine. Turnaj sa pre nich začne 21. mája zápasom proti domácemu Lotyšsku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera