Streda, 06. december 2023

Cenu pre najlepšieho generálneho manažéra získal Lamoriello z NY Islanders

TASR TASR 23.06.2021

Najlepším generálnym manažérom zámorskej hokejovej NHL sa v sezóne 2020/2021 stal Lou Lamoriello z New Yorku Islanders. Cenu Jima Gregoryho získal druhý rok za sebou.
      
Ocenenie od roku 2010 dostáva GM za svoju prácu v základnej časti. Víťaza volia po 2. kole play off generálni manažéri klubov NHL, členovia exekutívy profiligy a vybraní zástupcovia médií.
      
Lamoriellovi “ostrovania” skončili v základnej časti na štvrtom mieste Východnej divízie a v play off sa dokázali druhý rok za sebou prebojovať až do semifinále. Sedemdesiatosemročný funkcionár priviedol pred uzávierkou výmien do mužstva veteránov Kylea Palmieriho a Travisa Zajaca z konkurenčného New Jersey. Najmä Palmieri je výraznou posilou pre tím, v 17 dueloch vyraďovačky strelil sedem gólov a pridal dve asistencie.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera