Štvrtok, 28. marec 2024

Colorado bez zaváhania prešlo cez St. Louis

TASR TASR 24.05.2021

Do ďalšieho kola NHL sa prebojovalo Colorado, ktoré v Západnej divízii zdolalo St. Louis 5:2 a v sérii triumfovalo 4:0. Na ľade St. Louis žiaril prvý útok Colorada, Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon si pripísali gól a asistenciu. MacKinnon v sérii nazbieral deväť bodov (6+3), nikomu predtým sa to v organizácii Avalanache či Quebecu Nordiques v štyroch zápasoch série play off nepodarilo.

Krok od postupu do finále Severnej divízie sú hráči Winnipegu, keď doma zvíťazili nad Edmontonom 5:4 po predĺžení a vedú 3:0 na zápasy. Po prvej tretine pritom prehrávali 0:2 po zásahoch Leona Draisaitla a v 52. minúte viedli Oilers ešte 4:1. Potom však inkasovali trikrát v priebehu troch minút, hrdinom Jets sa stav v predĺžení Nikolaj Ehlers, ktorý strelil svoj druhý gól v dueli.