Piatok, 24. máj 2024

Copa America: Ekvádor remizoval s Brazíliou 1:1, postúpil do štvrťfinále

TASR TASR 28.06.2021

Futbalisti Ekvádora remizovali vo svojom záverečnom zápase v B-skupine Copa America s domácou Brazíliou 1:1 a vďaka zisku bodu si vybojovali postup do štvrťfinále.
      
Brazília mala už pred stretnutím istotu víťazstva v skupine a tréner Tite si tak mohol dovoliť nechať odpočívať Neymara. Obhajca titulu aj bez svojej najväčšej hviezdy diktoval tempo zápasu, v Goianii sa ujal vedenia v 37. minúte zásluhou hlavičky Edera Militaa. Ekvádor, ktorý na diaľku bojoval s Venezuelou o postup, však nezložil zbrane a v 53. minúte sa dočkal vyrovnania vďaka Angelovi Menovi. Ekvádor tak obsadil napokon s tromi bodmi štvrtú postupovú priečku, keď nechal za sebou Venezuelu.
      
Tá v paralelnom zápase prehrala v hlavnom meste Brasilii s Peru po góle Andreho Carrilla 0:1 a so šampionátom sa rozlúčila. V tabuľke skončila so ziskom dvoch bodov na nepostupovom piatom mieste. Peru obsadilo so siedmimi bodmi druhú priečku. O štvrťfinálových súperoch sa rozhodne v noci na utorok, keď sú na programe záverečné súboje v A-skupine.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera