Piatok, 24. máj 2024

Daabousová vo finále voľných zostáv sólistiek dvanásta na ME v plaveckých športoch

TASR TASR 12.05.2021

Slovenská akvabela Nada Daabousová obsadila vo finále voľných zostáv sólistiek na ME v plaveckých športoch v Budapešti 12. miesto. Zverenka Nory Szauderovej si udržala pozíciu z kvalifikácie, dostala však vyššiu známku 80,4333 bodu. Pred tromi rokmi v Glasgowe bola vo voľnom sóle štrnásta.
      
Veľmi sa tešíme z toho, že Nada po druhý raz za sebou pokorila 80-bodovú hranicu a vo finále dostala ešte vyššiu známku ako v kvalifikácii. Išla pekne, s istotou, jej zostava sa stretla s veľmi pozitívnymi reakciami. Jej výsledky na európskom šampionáte v Maďarsku sú pre ňu odmenou za všetku tú dlhoročnú drinu, zaslúži si ich. Verím tomu, že jej výborné výkony motivujú aj ďalšie dievčatá, ktoré sa venujú synchronizovanému plávaniu,” uviedla pre TASR Szauderová.    
      
Daabousová dosiahla v utorok v Budapešti životný úspech, keď v technickom sóle skončila na siedmej priečke. Postarala sa o historicky najlepší výsledok slovenského synchra na vrcholnom podujatí. Svoje vystúpenie v Duna aréne zakončí vo štvrtok od 9.00 h technickým programom dvojíc, v ktorom sa predstaví spoločne s Chiarou Dikyovou. Súťaž sa mala pôvodne uskutočniť v pondelok, museli ju však prerušiť a preložiť na iný termín pre poruchu podvodných mikrofónov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera