Piatok, 24. máj 2024

EURO 2020: Donnarumma hráčom turnaja, Zlatá kopačka pre Ronalda

TASR TASR 12.07.2021

Talianskeho brankára Gianluigiho Donnarummu vyhlásili za najlepšieho hráča futbalových ME 2020. Ocenenie si prebral od prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksandra Čeferina po nedeľňajšom finálovom triumfe v londýnskom Wembley nad Anglickom (1:1 pp, 3:2 v jedenástkovom rozstrele). Dvadsaťdvaročný Donnarumma v penaltovej lotérii zneškodnil anglické strely vo štvrtej i piatej sérii a stal sa hrdinom Talianska.
      
Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca šampionátu si vybojoval Portugalčan Cristiano Ronaldo. Strelil päť gólov rovnako ako Čech Patrik Schick, v jeho prospech rozhodlo, že si na turnaji pripísal aj jednu asistenciu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera