Piatok, 24. máj 2024

EURO 2020: Eriksen dostane prístroj na monitorovanie srdcového rytmu

TASR TASR 17.06.2021

Dánska futbalová federácia oznámila, že Christian Eriksen bude mať implantovaný prístroj na monitorovanie jeho srdcového rytmu. Eriksen skolaboval v 43. minúte sobotňajšieho zápasu na ME s Fínskom (0:1) a priamo na ihrisku ho museli oživovať. Lekári neskôr potvrdili, že mal zástavu srdca. Momentálne sa zotavuje v nemocnici v Kodani.
      
Dánska federácia uviedla, že dvadsaťdeväťročný stredopoliar potrebuje implantovateľný kardioverter – defibrilátor, čo je špecializovaný elektronický prístroj, určený na liečbu život ohrozujúcich arytmií. Podľa predstaviteľov federácie je takéto zariadenie “nevyhnutné po zástave srdca spôsobenej poruchami rytmu” a odporúčajú ho všetci zahraniční špecialisti. Eriksen s týmto riešením súhlasil.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera