Sobota, 18. máj 2024

EURO 2020: UEFA vysvetlila zamietavé stanovisko k osvetleniu Allianz Arény

TASR TASR 23.06.2021

Európska futbalová únia (UEFA) odmietla tvrdenia, podľa ktorých bol zákaz vysvietenia mníchovskej Allianz Arény politicky motivovaný. Organizácia navyše svoje logo obohatila o farby dúhy a zdôraznila svoju podporu rôznorodosti.
      
S myšlienkou vysvietiť štadión v dúhových farbách počas stredajšieho zápasu ME medzi Nemeckom a Maďarskom prišiel starosta Mníchova Dieter Reiter, ktorý chcel vyjadriť nesúhlas s novou maďarskou legislatívou. Tá podľa viacerých diskriminuje homosexuálov a transsexuálou. UEFA však jeho iniciatívu odmietla. “Naše stanovisko nebolo politické. Naopak, návrh mal politický podtext, pretože sa vzťahoval na prítomnosť maďarských futbalistov na štadióne. Pre UEFA nie je dúha politický symbol, ale odkaz na našu oddanosť k rôznorodosti a inkluzívnej spoločnosti,” uviedla UEFA na twitteri.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera