Piatok, 24. máj 2024

Európsky parlament vyzval na politický bojkot ZOH v Pekingu

TASR TASR 09.07.2021

Európski poslanci vyzvali vo štvrtok vládnych predstaviteľov a diplomatov členských krajín, aby nechodili na ZOH 2022 v Pekingu. Ako uviedla agentúra AFP, za túto nezáväznú rezolúciu, ktorá mala podporu všetkých hlavných politických frakcií, hlasovalo 578 poslancov, 29 bolo proti a 73 sa zdržalo hlasovania.
      
Europoslanci v rámci uznesenia vyzvali európske členské štáty a inštitúcie, aby odmietli pozvania pre svojich vládnych predstaviteľov a diplomatov, “pokiaľ čínska vláda nedosiahne preukázateľné zlepšenie situácie v oblasti ľudských práv v Hongkongu, Ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang, Tibete, vo Vnútornom Mongolsku a inde v Číne”.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera