Sobota, 25. máj 2024

F1: VC Kanady hrozí zrušenie, nahradiť by ju mohli preteky v Istanbule

TASR TASR 14.04.2021

 Veľkej cene Kanady reálne hrozí, že sa pre pandémiu koronavírusu neuskutoční už druhý rok po sebe. Nahradiť by ju v kalendári motoristickej F1 mohli preteky v Turecku.

Podujatie v Montreale, ktoré je naplánované na 13. júna, budú musieť možno organizátori zrušiť pre cestovné obmedzenia a finančné problémy spôsobené pandémiou. Konečný verdikt by mal padnúť ešte tento týždeň. VC Kanady sa nekonala ani vlani, Montreal má kontrakt v efjednotke platný až do roku 2029. “Ak sa preteky nebudú konať tento rok, tak ten budúci už musia. Je to pre nás dôležité,” uviedla starostka mesta Valerie Planteová pre La Presse.

Aj potenciálny presun pretekov z Kanady do Istanbulu, ktorý je z geografického hľadiska blízko Azerbajdžanu s VC naplánovanou na 6. júna, môže byť komplikovaný. Turecko totiž zasiahla nová vlna pandémie a krajina čelí ďalšiemu lockdownu so sprísnenými opatreniami

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera