Štvrtok, 25. júl 2024

Francúzsku Ligue 1 od roku 2023 zúžia z dvadsať na osemnásť tímov

TASR TASR 03.06.2021

Počet účastníkov francúzskej futbalovej ligy sa od sezóny 2023/3024 zníži z 20 na 18 tímov. Vo štvrtok o tom rozhodlo hlasovaním Valné zhromaždenie riadiacej organizácie LFP, ktorá združuje dve najvyššie súťaže v krajine.
      
Za zúženie Ligue 1 sa vyslovilo 97,28 percenta hlasujúcich. V ročníku 2022/2023 zostúpia z prvej francúzskej ligy štyri mužstvá, postup z druhej ligy si zabezpečia dva tímy. Z elitných piatich európskych líg má 18 účastníkov iba nemecká Bundesliga, v Španielsku, Taliansku i Anglicku hrá najvyššiu súťaž 20 klubov. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera