Štvrtok, 25. júl 2024

Gamsjägerová s Petrušovou nezískali olympijské miestenky v kanoistike

TASR TASR 21.05.2021

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Lisa-Maria Gamsjägerová a Mariana Petrušová na svetovej dodatkovej kvalifikácii v ruskom Barnaule nezískali olympijské miestenky.
      
Gamsjägerová finišovala vo finále K1 na 200 m druhá takmer so sekundovou stratou na domácu Nataliu Podolskú, ktorá sa postarala o to, že Rusko bude mať aj v tejto disciplíne svoje zastúpenie v Tokiu. Petrušová skončila vo finále K1 na 500 m štvrtá vyše s dvojsekundovým mankom na víťaznú Portugalčanku Joanu Vasconcelosovú.
      
V Barnaule ani na európskej dodatkovej kvalifikácii v Szegede  Slováci nepridali ďalšie olympijské miestenky k piatim, ktorú pre krajinu získali “štrekári” na MS 2019. Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek vďaka bronzu na 500 m a Peter Gelle štvrtým miestom v K1 na 1000 m.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera