Štvrtok, 22. február 2024

Gernát zamieril z Třinca do Lausanne

TASR TASR 07.07.2021

Kariéra slovenského hokejového obrancu Martina Gernáta bude pokračovať vo Švajčiarsku. Na trojročnej zmluve sa dohodol s HC Lausanne, ktorého dres si obliekal už v ročníku 2017/2018.
      
Gernát, ktorý reprezentoval Slovensko na tohtoročných MS v Lotyšsku, odohral uplynulé tri sezóny v Třinci, s ktorým získal v rokoch 2019 a 2021 majstrovské tituly. V sezóne 2020/2021 bol so 41 kanadskými bodmi najproduktívnejší obranca českej extraligy. Už krátko po sezóne sa objavili informácie o Gernátovom odchode z Třinca, ktorý na jeho miesto angažoval ďalšieho Slováka Martina Marinčina.
      
Gernát zamieril do švajčiarskeho klubu, v ktorom odohral v ročníku 2017/2018 sedemnásť zápasov. Okrem slovenského obrancu prišiel do HC Lausanne aj kanadský útočník Phil Varone. “Sme veľmi radi, že do nášho tímu prišli dvaja veľmi kvalitní hráči. Martin bude dôležitá súčasť nášho tímu, poznáme ho z predošlého pôsobenia v našom klube. Phil bude užitočný na oboch stranách klziska,” povedal športový manažér HC Lausanne Petr Svoboda.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera