Streda, 06. december 2023

Kanoistika-ME: Petrušová priamo do finále, Vlček a Rusnák do semifinále

TASR TASR 03.06.2021

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová sa na ME v Poznani prebojovala priamo do A-finále K1 na 1000 m. Vo štvrtok suverénne vyhrala úvodnú rozjazdu s vyše štvorsekundovým náskokom pred Chorvátkou Anamariou Govorcinovičovou. Priamo do bojov o medaily postúpili najlepšie tri kajakárky z oboch rozjázd.
      
Erik Vlček finišoval v druhej rozjazde K1 na 1000 m štvrtý a postúpil do semifinále. Trojnásobný olympijský medailista v K4 zaostal o vyše päť sekúnd za víťazným Portugalčanom Fernandom Pimentom, ktorý sa kvalifikoval priamo do finále. Singlkanoista Matej Rusnák dopádloval v prvej rozjazde C1 na 1000 m siedmy a tiež sa predstaví v semifinále.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera