Streda, 22. máj 2024

Liga síce už beží, súd ale nariadil zaradiť do nej klub

TASR TASR 15.04.2021

Lotyšská futbalová liga musí štyri kolá po štarte novej sezóny zaradiť do súťaže ďalší klub. Predbežným opatrením to nariadil sudca Športového arbitrážneho súdu (CAS) v Lausanne, kauzu bude ešte súd riešiť neskôr na samostatnom pojednávaní.

Klub Noah Jurmala si ešte v minulej sezóne pod názvom Lokomotiv Daugavpils vybojoval postup do najvyššej súťaže ako víťaz druhej ligy. Nový majiteľ klubu ho potom premiestnil do mesta Jurmala a tamojšia futbalová federácie mu odmietla udeliť licenciu na účasť v najvyššej súťaži. Minulý mesiac preto klub posunul prípad na CAS a v prvej inštancii so svojou námietkou uspel. Najvyššia lotyšská Virsliga odštartovala v marci a má za sebou úvodné štyri kolá, pripomenula agentúra AP. (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera