Sobota, 18. máj 2024

Lotyšský parlament podporil účasť divákov na zápasoch

TASR TASR 21.05.2021

Lotyšský jednokomorový parlament (Saeima) po štvrtkových dlhých debatách zaviazal vládu, aby vypracovala nariadenie týkajúce sa povolenia účasti divákov na zápasoch MS v hokeji. Na tribúny by sa mohli dostať tí, ktorí sú už zaočkovaní, alebo sa zotavili z ochorenia Covid-19. Informovali o tom lotyšské médiá.
      
Parlament schválil návrh napriek nesúhlasu predsedu vlády Krisjanisa Karinša a ministra zdravotníctva Danielsa Pavlutsa. Rozhodnutie bolo prijaté 48 hlasmi za, 40 zákonodarcovia hlasovali proti a 1 sa zdržal. Implementácia rozhodnutia teraz závisí od ďalších krokov vlády a od zvolania jej najbližšieho rokovania. To je naplánované na 27. mája.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera