Sobota, 25. máj 2024

Maracana sa po legendárnom Pelém nepremenuje

TASR TASR 08.04.2021

Slávny brazílsky futbalový štadión Maracana sa nepremenuje po legendárnom Pelém. Guvernér štátu Rio de Janeiro Claudio Castro vo štvrtok vetoval návrh vzhľadom k nesúhlasnému stanovisku časti verejnosti.

Ako informovala agentúra AP, guvernér zmenu názvu na “Štadión Kráľa Pelého” zamietol potom, ako navrhovatelia stiahli podporu pre odpor fanúšikov. Stánok, ktorý hostil napríklad finále MS 2014 či otvárací ceremoniál OH 2016 si tak ponechá oficiálne meno “Estadio Jornalista Mario Filho”. (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera