Sobota, 25. máj 2024

Martin Chromiak podpísal skúšobný kontrakt v AHL

TASR TASR 21.04.2021

V nižšej zámorskej súťaži by sa mohol predstaviť aj Martin Chromiak, ktorý podpísal skúšobný kontrakt s Ontariom Reign, farmárskym tímom Los Angeles Kings.

Osemnásťročný Chromiak čakal na štart juniorskej ligy OHL, ale tá sa napokon v tejto sezóne nezačne. Šancu dostane v AHL, kde tento rok umožnili pôsobiť aj draftovaným hráčom mladším ako 20 rokov. Trenčianskeho odchovanca draftovali Kings minulý rok v 5. kole zo 128. miesta. “Podpísal som try-out kontrakt s farmou LA. V prvom rade je mojím cieľom ukázať sa na tréningoch. A verím, že sa ukážem tak, aby som dostal šancu aj v zápasoch. Takáto ponuka ma poteší, keďže som si pôvodne myslel, že mám po sezóne. Teraz mám možnosť zabojovať o pozornosť v AHL,” povedal Chromiak pre portál hockeyslovakia.sk ešte pred pondelňajším odletom do zámoria.
      
Chromiak koncom minulého týždňa odohral dva prípravné zápasy za slovenskú reprezentáciu do 20 rokov proti Čechom s výsledkami 5:2 a 3:4 po nájazdoch. V druhom súboji sa prezentoval exportným gólom, keď na 1:1 vyrovnal efektným zakončením spoza bránky. Celkovo si v dvojzápase pripísal dva góly a dve asistencie. V tejto sezóne si obliekal dres Dukly Trenčín, v 32 zápasoch mal bilanciu 7+12.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera