Piatok, 24. máj 2024

ME žien v basketbale sa v roku 2023 budú konať v Slovinsku a v Izraeli

TASR TASR 11.06.2021

Majstrovstvá Európy žien v basketbale sa v roku 2023 uskutočnia v Slovinsku a v Izraeli. V piatok o tom rozhodlo vedenie Medzinárodnej basketbalovej federácie. Obe krajiny budú hostiť turnaj po prvý raz v histórii.
      
Dve základné skupiny sa odohrajú v Tel Avive, dve budú v slovinských mestách Koper a Celje. Finálová časť sa odohrá v Ľubľane. Dve usporiadateľské krajiny budú mať ME žien štvrtýkrát v histórii. V roku 2015 sa konali v Maďarsku a Rumunsku, o štyri roky neskôr v Lotyšsku a Srbsku a tento rok sa bude hrať od 17. do 27. júna vo Francúzsku a Španielsku.
      
O účastníkoch turnaja v roku 2023 sa rozhodne v kvalifikácii, ktorú vyžrebujú v auguste.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera