Nedeľa, 19. máj 2024

Messi môže zostať v Barcelone ešte 2 roky a za menej peňazí

TASR TASR 29.04.2021

Argentínsky futbalista Lionel Messi by mohol ešte najmenej dva roky hrať za FC Barcelonu. Po medializovaných správach, že dostal oficiálnu ponuku na prestup do Paríža Saint-Germain, prebehla v stredu večer schôdzka prezidenta FCB Joana Laportu s Messiho otcom a agentom v jednej osobe Jorgem.
      
Vo štvrtok sa tak začali objavovať správy, že obaja muži našli spoločnú reč. Messi vraj už nemá žiadne veľké finančné nároky a preferuje radšej športové ciele. Denník Marca dokonca naznačil, že Argentínčan by sa vedel vzdať až 50 percent platu, ak mu vedenie Kataláncov garantuje za ušetrené financie priviesť spoluhráčov svetových parametrov.
      
Laporta má už pre čoskoro 34-ročného hráča pripravený kontrakt na dva roky s opciou na ďalší rok. Messimu 30. júna vyprší v Barcelone zmluva a môže odísť zadarmo. Po vysokej prehre s Bayernom Mníchov a neúspechu vo štvrťfinále Ligy majstrov v predchádzajúcej sezóne chcel z klubu odísť, no prezident Josep Bartomeu mu to neumožnil. Ten však medzitým odstúpil z funkcie a nahradil ho navrátilec Laporta.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera