Piatok, 24. máj 2024

Mimoriadny stav potrvá v Tokiu minimálne do konca mája

TASR TASR 07.05.2021

Tretí mimoriadny stav v súvislosti s pandémiou koronavírusu potrvá v Tokiu minimálne do konca mája. Necelé tri mesiace pred olympijskými hrami (23. júla až 8. augusta) ho vláda predĺžila, pred piatkovým rozhodnutím platil len do 11. mája.
      
Vo štvrtok zaznamenali v japonskej metropole 591 nových prípadov koronavírusu. Testovalo sa však menej, keďže v krajine bol Zlatý týždeň, počas ktorého Japonci slávia viacero sviatkov. “Predĺženie mimoriadneho stavu je nutné,” zdôraznila guvernérka Tokia Juriko Koikeová.
      
Rovnaký scenár podľa agentúry DPA čaká aj na Osaku a prefektúry Aiči a Fukuoka. V Japonsku to však neznamená také prísne opatrenia ako napríklad v Európe, vláda iba apeluje na občanov, aby zostali doma, ak je to možné. Koikeová ich vyzvala, aby sa vyhýbali osobnému kontaktu a aby pracovali z domu, pokiaľ majú takú možnosť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera