Sobota, 20. apríl 2024

Nadal a Djokovič do 2. kola Roland Garros

TASR TASR 01.06.2021

Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil v utorok do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Nasadený hráč číslo tri, usilujúci sa o štrnásty triumf na parížskej antuke, zdolal v prvom kole Austrálčana Alexeia Popyrina 6:3, 6:2, 7:6 (3). V treťom dejstve odvrátil dva setbaly.
      
Čoskoro 35-ročný antukový špecialista sa v Paríži pokúša o zisk rekordného 21. grandslamového titulu. Okrem Roland Garros vyhral štyrikrát US Open, dvakrát Wimbledon a raz Australian Open. V druhom kole si zmeria sily s Francúzom Richardom Gasquetom.
      
Suverénne ide ďalej najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič. Vlaňajší finalista zvíťazil na úvod nad Američanom Tennysom Sandgrenom 6:2, 6:4, 6:2. Počas celého duelu ani raz nestratil vlastné podanie. V ďalšom kole ho čaká Uruguajčan Pablo Cuevas.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera