Piatok, 24. máj 2024

O Sagana sa zaujíma francúzsky tím Total Direct Energie

TASR TASR 28.05.2021

Francúzsky cyklistický tím Total Direct Energie má záujem o angažovanie slovenského pretekára Petra Sagana. Manažér momentálne druholigového tímu (UCI ProTour) Jean-René Bernaudeau sa už dlhšie usiluje získať veľké meno. Podľa denníka Le Parisien sa na jar snažil podpísať Juliana Alaphilippea, čo sa mu nakoniec nepodarilo, keďže úradujúci majster sveta predĺžil kontrakt s Deceuninckom-QuickStep. Bernaudeau sa tak obrátil na jedného z najpopulárnejších cyklistov poslednej dekády. Saganovi sa po prebiehajúcej sezóne skončí kontrakt v nemeckej stajni Bora-Hansgrohe a jej manažér Ralph Denk sa viackrát v médiách vyjadril, že rokovania o novej zmluve viaznu.

O služby tridsaťjedenročného Slováka prejavil v uplynulých mesiacoch záujem Deceuninck-QuickStep, no podľa francúzskych médií rokovania uviazli a tak sa do popredia dostal Total Direct Energie. Podľa denníka šéf belgického tímu Patrick Lefevere nesúhlasil okrem výšky platu aj s tým, že so Saganom mali prísť aj jeho brat Juraj, Talian Daniel Oss, Poliak Maciej Bodnar a členovia realizačného tímu. Francúzska stajňa s jeho požiadavkami údajne súhlasí.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera