Sobota, 18. máj 2024

OH 2020: Dvoch členov ruského štvorskifu vylúčili z tímu pre doping

TASR TASR 07.07.2021

Dvoch ruských veslárov vylúčili z nominácie na OH 2020 pre doping. O účasť v Tokiu prišli členovia štvorskifu Nikita Morgačev a Pavel Sorin. Uviedol to prezident Ruského veslárskeho zväzu Alexej Svirin.
      
Moračeva so Sorinom 17. júna počas predolympijského sústredenia pozitívne testovali na zakázanú látku meldónium. V Rusku i ďalších európskych krajinách ho športovci roky užívali ako doplnok, od roku 2016 je však na zozname nedovolených podporných prostriedkov.
      
Štyridsaťročný Morgačev štartoval na OH 2008 v Pekingu, OH 2012 v Londýne i OH 2016 v Riu de Janeiro. Pre Sorina to mal byť v Tokiu debut pod piatimi kruhmi. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera