Piatok, 24. máj 2024

OH 2020: Obhajca zlata na bradlách Verňajev dostal stop na štyri roky

TASR TASR 13.07.2021

Ukrajinský športový gymnasta Oleh Verňajev neprešiel antidopingovou kontrolou. Olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 na bradlách a strieborný vo viacboji jednotlivcov mal pozitívny test na meldónium.
      
Gymnastická etická komisia mu zastavila činnosť na štyri roky s platnosťou od novembra 2020. Okrem neúčasti v Tokiu môže prísť aj o OH 2024 v Paríži. Verňajev odmieta užitie nedovolených prostriedkov a mieni sa obrátiť na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne. “Hlavná otázka je, ako sa táto látka dostala do môjho tela? Prečo sa to navyše stalo v čase, keď sa nekonali žiadne dôležité súťaže?” citovala 27-ročného Ukrajinca agentúra AP.    
      
Meldónium je látka, ktorú športovci vo východnej Európe dlhé roky užívali ako doplnok. Na zozname nedovolených je od roku 2016. Ruská tenistka Maria Šarapovová dostala za užívanie tejto látky dištanc na 15 mesiacov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera