Utorok, 21. máj 2024

OH2020: Japonská vláda zavedie pohotovostný režim, divákom hrozí neúčas

TASR TASR 07.07.2021

Japonská vláda plánuje počas OH 2020 v Tokiu zaviesť pohotovostný režim v súvislosti so šírením pandémie koronavírusu. Jej rozhodnutie môže spôsobiť, že diváci napokon nebudú mať umožnenú účasť na športoviskách.
      
Olympijské hry v Tokiu sa začnú 23. júla a potrvajú do 8. augusta. Pohotovostný režim, ktorého obmedzenia a opatrenia sú menej striktné ako pri lockdowne, chce vláda zaviesť s platnosťou do 22. augusta. Japonsko v uplynulých dňoch dosiahlo výrazný pokrok v očkovaní populácie proti COVID-19, no proces teraz spomalil nedostatok dávok vakcín. V krajine je aktuálne zaočkovaných 13,8 percenta ľudí, no objavili sa medzery na hraničných kontrolách, ktoré sa ukázali pri objavení nákazlivého variantu vírusu Delta vo výprave Ugandy.
      
Organizátori pôvodne plánovali, že na každé športovisko bude môcť prísť maximálne 10.000 divákov, no počet pozitívnych prípadov na koronavírus začal v krajine opäť rásť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera