Piatok, 24. máj 2024

OH2020-Kanoistika: Austrálčania získali zlato v K2 na 1000 m, Slováci 10.

TASR TASR 05.08.2021

Austrálsky dvojkajak v zložení Thomas Green, Jean van der Westhuyzen získal na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v K2 na 1000 m. Vo finále triumfoval systémom štart-cieľ s náskokom 0,304 s pred majstrami sveta Nemcami Maxom Hoffom a Jacobom Schopfom. Bronz pre Česko vybojovali Radek Šlouf s Josefom Dostálom.

Slovenskí reprezentanti Samuel Baláž a Adamom Botekom skončili v B-finále druhí a celkovo obsadili desiate miesto. Za tandemom Roman Anoškin, Maxim Spesivcev reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC) zaostali takmer o poldruhasekundy.
      
Čakali sme viac, výsledky naznačovali, že máme na to, aby sme bojovali s najlepšími. Semifinále nám však nesadlo, s B-finále sa to nedá porovnať, tak sme si to  aspoň trochu vynahradili,” uviedol Baláž pre RTVS.
      
Na predchádzajúcich dvoch vrcholných podujatiach v tejto sezóne získala slovenská dvojica medaily – na ME v Poznani striebro a v úvodnom kole Svetového pohára v Szegede bronz. “Dnes boli iné podmienky, fúkal nám bočný vietor. Trochu sme to prepálili a na posledných 150 m nám to nevyšlo. Pokazili sme jednu jazdu, tú najdôležitejšiu, čo je škoda. Je to však naša prvá olympiáda, takže sa môžeme poučiť,” zdôraznil Botek.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera