Piatok, 24. máj 2024

OH2020: Organizátori pustia na športoviská do 10.000 domácich fanúšikov

TASR TASR 21.06.2021

Organizátori OH v Tokiu v pondelok oznámili, že domácim divákom umožnia vstup na všetky olympijské športoviská do 50% ich celkovej kapacity. Rozhodnutie, ktoré padlo na online stretnutí organizátorov s Medzinárodným olympijským výborom, japonskou vládou a vedením mesta, je v rozpore s odporúčaniami hlavného zdravotného poradcu Šigeru Omiho.

Sedemdesiatdvaročný odborník minulý týždeň povedal, že najbezpečnejší spôsob usporiadania hier je bez fanúšikov. V minulosti sa dokonca vyjadril, že “je nenormálne organizovať takéto podujatie v čase pandémie”. Premiér Jošihide Suga však v rámci vyhlásenia všetkých ubezpečil, že v prípade zhoršenia situácie fanúšikom vstup zakáže: “Budeme pripravení reagovať. Našou prioritou je zorganizovať podujatie, ktoré bude pre všetkých bezpečné.
      
Organizátori už skôr vyučili účasť fanúšikov zo zahraničia. Na športoviskách bude zakázané povzbudzovanie, povinné budú rúška a fanúšikovia sa ihneď po skončení súťaží musia vrátiť domov. V súčasnosti je predaných približne 3,7 milióna vstupeniek. V posledných prieskumoch narástol počet podporovateľov olympijských hier, až 62% opýtaných však stále preferuje ďalší odklad podujatia. Týždenná incidencia je v Tokiu v súčasnosti približne 400 nových prípadov denne. Približne 6,5% Japoncov je zaočkovaných oboma dávkami vakcíny, 16,5% malo minimálne prvú dávku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera