Sobota, 25. máj 2024

Olympijskí víťazi Silnov a Anťuchová s dištancom za doping

TASR TASR 07.04.2021

Atletickí olympijskí šampióni Andrej Silnov a Nataľja Anťuchová z Ruska dostali dištanc na štyri roky za porušenie antidopingových pravidiel. Športový arbitrážny súd (CAS) tak rozhodol v prípade, ktorý pramenil z vyšetrovania Ruska Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) v roku 2016.

Silnov triumfoval v skoku do výšky na OH 2008 v Pekingu, Anťuchová získala o štyri roky neskôr v Londýne zlato v behu na 400 metrov prekážok. Z Atén 2004 má v zbierke dve strieborné medaily. Obaja si môžu ponechať svoje olympijské kovy. Dvojica nesúťaží od roku 2016.

CAS zároveň znížil trest ruského výškara Ivana Uchova zo štyroch na dva roky a deväť mesiacov. Nevrátil mu však zlato z OH 2012, o ktoré Uchov prišiel pre doping. Informovala o tom agentúra AP. (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera