Nedeľa, 19. máj 2024

Olympijský víťaz Sundby ukončil kariéru

TASR TASR 08.04.2021

Dvojnásobný olympijský šampión Martin Johnsrud Sundby z Nórska ukončil kariéru. Tridsaťšesťročný bežec na lyžiach sa podľa portálu insidethegames.biz rozhodol zamerať na iné životné výzvy.

Sundby zažiaril na ZOH 2018, v Pjongčangu bol členom víťaznej štafety na 4×10 km, z najcennejšieho kovu sa radoval aj v tímovom šprinte. V skiatlone na 30 km získal striebro. V zbierke má tiež striebro zo ZOH 2010 vo Vancouveri (štafeta 4×10 km), na ZOH 2014 v Soči vybojoval bronz v skiatlone na 30 km. Na MS získal dovedna deväť medailí (4-3-2). V roku 2016 mala jeho kariéra aj tienistú stránku, keď si odpykal dvojmesačný trest za doping. (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera