Streda, 24. apríl 2024

Postup Realu po remíze na Anfield, obrat ManCity v Dortmunde

TASR TASR 14.04.2021

Futbalisti Realu Madrid a Manchestru City postúpili do semifinále Ligy majstrov a doplnili v ňom duo Paríž St. Germain a Chelsea FC. V stredajšej štvrťfinálovej odvete Real bezgólovou remízou na Anfielde proti FC Liverpool potvrdil postup po výhre 3:1 z prvého zápasu.

Medzi elitné kvarteto sa prebojoval aj Manchester City, ktorý po domácej výhre 2:1 nad Borussiou Dortmund zvíťazil rovnakým výsledkom aj v odvete vo Vestfálsku. Na ihrisku bundesligistu síce prehrával po štvrťhodine hry gólom Bellinghama, po prestávke ale Mahrez v 55. minúte z pokutového kopu a v 75. Foden zavŕšili obrat hostí. (TASR, red.)